RE: Velká vlastenecká speciální vojenská operace

avatar

You are viewing a single comment's thread:

!WINE
Já v Rusku nebyl, takže poučovat nemohu. Už dříve jsem si říkal, že by bylo lepší nechat Ukrajinu padnout. Ať to zní všelijak.
Rusko je stále země neomezených možností. Jestli to bude trvat rok, pět - co na tom. Leningrad, Stalingrad, Moskva by mohli vyprávět. I když to je historie.
Proti Rusku je celý západ, co na tom. Jsou na to zvyklí.
Rusko (Sovětský svaz) snad vždy potřeboval tyrana, diktaturu, autokratismus.0
0
0.000
8 comments
avatar

Jestli padne Ukrajina, je na řadě Pobaltí a Podněstří, pak Polsko a Slovensko, zbývající Rumunsko a Bulharsko, potom my. Jestli potom státy bývalé Jugoslávie, Finsko, Rakousko... Kdo ví? A co dál? Jestli my, Západ, ustoupíme, Čína samozřejmě napadne Tchajwan a Severní Korea tu Jižní...

Stávajícím způsobem pokračovat nelze. Jsem naopak pro masivnější pomoc. S vědomím rizika, že situace může vyústit v globální jaderný konflikt.

Nevím, kolik bylo u nás za rok postaveno nových muničních a zbrojních továren, ani kolik se v nich vyrábí a vyrábět plánuje. Ale bojím se, že všeho málo.

Rusové provádějí nábor žoldnéřů po celém světě. Myslím, že by i Ukrajina mohla dostat pár upatlaných desítek či nižších stovek miliard dolarů, aby si taky v nejchudších částech světa najala pár set tisíc žoldnéřů...

0
0
0.000
avatar

Do jisté míry souhlasím. Taky proto Pobaltí tak usiluje o vstup do NATO. Že je na řadě.
Masivňejší podpora už zavání "vměšováním" a vyhrocením konfliktu. Ale to už se západ vměšuje dávno, tak co. Jinak by to ani nešlo. Taky proto Německo otálelo ohledně tanků. Otázka, kde je hranice.
Já jen, že Rus je na rozdíl od západu zvyklý na táhlou válku a nějaké ty omezení. Tak jak jsi psal. A to může západ dost zničit. Nakonec Rus může být vítězem i když z Ukrajiny ustoupí.
Ale nic proti Ukrajině. Taky se mi ta situace nezamlouvá a radši bych, aby ruský medvěd zalezl z5 do nory. Nechal Ukrajinu na pokoji.

0
0
0.000
avatar

Pobaltí už v NATO je. Ale pokud ukážeme slabost, bude to Rusku jedno.

0
0
0.000
avatar

Mám v guláš, vidím. Myslel jsem Finsko, Švédsko.

0
0
0.000
avatar

Německo otálelo možná taky proto, že chtělo donutit Američany, aby se také zapojili. Jinak by ty Abramsy zkoušeli prodat Evropě a vystrnadili by Německé tanky z domácího trhu.

0
0
0.000
avatar

Nechat Ukrajinu padnout? To jako vážně? A pak necháme padnout koho? Pobaltí? Polsko? Slovensko? Nás? Mlčky se dívat na to, jak Putin pár set kilometrů od našich hranic ničí města, vesnice, rodiny, životy... a jen tiše doufat, že se nedostane až k nám. Tomu teda říkám hroší kůže. Z takového přístupu je mi regulérně na zvracení...

0
0
0.000
avatar

Možná jsem se dost špatně vyjádřil. A omlouvám se za nevhodnou reakci.
Já jen, že Rus je zvyklý na táhlé konflikty a na diskonfort, jak mimo jiné poznamenal v příspěvku @krakonos.

0
0
0.000