Vodárenská záhrada (Bratislava)

avatar

Vodárenská záhrada patriaca Bratislavskej vodárenskej spoločnosti má celkovú rozlohu asi 3 hektáre. Pôvodne to bol zanedbaný kus zeme, ako to už býva zvykom pri pozemkoch veľkých štátnych (resp. pôvodne śtátnych) spoločností.

Po jej obnove, ktorá sa začala v roku 2012, sa ale premenila na nádhernú verejnú záhradu, ktorú vyhľadávajú ľudia, najmä rodiny s deťmi, z celého okolia.

Dominantou záhrady je vyhliadková veža, v ktorej je zároveň umiestnená strojovňa / čerpadlo umelého potôčika. V ňom sa môžu deti v lete pohrať s vodou, kúpať sa a dosýta sa vyblázniť.

Z veže je výhľad na takmer celú záhradu, čo z nej robí ideálne stanovište paranoidných rodičov, ktorí chcú mať prehľad o pohybe svojich ratolestí.

V záhrade samozrejme nechýbajú ani rôzne herné prvky pre deti - hojdačky, preliezky a pod. Hlavnou atrakciou je pirátska loď.

Okrem toho tu nájdete aj altánok a pódium, kde sa často konajú rôzne kultúrne podujatia. Tiež so v ňom môžte zorganizovať napr. narodeninovú oslavu vášho potomka.

Priestor je tu ale aj pre tých, ktorí hľadajú trochu kľudu a večne kričiacim deťom by sa radšej vyhli. V zadnej časti záhrady je fontána s lavičkami a ďalej malé jazierko, pri ktorom sa tiež dá v kľude posedieť a oddýchnuť si.

No a aby dala Vodárenská záhrada za dosť svojmu menu, nechýba v nej ani výstava rôznych vodárenských zariadení - čerpadiel, ventilov a pod., ktoré sú rozmiestnené naprieč celou záhradou. Na svoje su tu teda prídu aj fanúšikovia techniky.

Keby pri obdivovaní exponátov niekomu vyhladlo, môže si tu priamo zo stromu odtrhnúť hrušku - práve dozrievajú :)

A na záver ešte jeden pohľad cez rúru...0
0
0.000
5 comments
avatar

Tohle je asi poprvé, co slyším o vodárně se zahradou, ale vypadá opravdu hezky :) Díky za report!

@tipu curate

0
0
0.000
avatar

A ja ďakujem za tipáka :)
Ono sú tam aj nejaké funkčné vodárenské veci (jedna alebo dve čerpacie stanice), ale hlavne je to súčasťou vodárenského múzea.

!BEER

0
0
0.000
avatar

Zajímavé místo, hezky upraveno. Jistě i děti se zde zabaví.

0
0
0.000