Za kolik budete prodávat svoje Hive?

avatar

Před 9 měsíci jsem psal článek o tom, za kolik si myslím, že by se dal obchodovat Hive. Tedy spíše nějaký peak/vrchol - vyšlo mi to na 60 dolarů. Nejspíš to je příliš přestřelená částka.

obrazek.png

V diskusi padaly částky jako 10$ za Hive a to si myslím, že není úplně nereálné. On i Steem se kdysi dávno v minulém bull runu obchodoval nějak kolem 7$. A i když tato cenovka vydržela jen asi jeden den (na denním grafu, kdoví jestli to nebyla třeba jen jedna minuta), STEEM jste mohli vcelku pohodlně prodat za pěkných 6$ prakticky po celý leden 2018.

obrazek.png
Steem za 6$ v lednu 2018, dle CoinMarketCap

Tímto nechci nikoho nabádat k prodeji Hive, tím spíš když za jeho držení v podobě Hive Power dostáváte roční % odměnu za staking.

Je jasné, že jsme nyní v bull marketu. Stačí investovat do prakticky jakéhokoliv coinu a během týdne se můžete těšit na desítky procent zisku. Vypadá to jednoduše a samozřejmě to má svá úskalí, ale spoustu nováčků se nachytá a nechá opít pocitem, že nemohou už nikdy udělat chybu.

Hive bude mít také svoje cenové pohyby. Někdy větší, někdy menší. Ale vězte, že nic netrvá věčně, ani láska k jedné slečně, jak se říká.

A pokud by vám někdo řekl, že po bull marketu přijde i bear market a cena Hive bude klesat, prodali byste alespoň část někde na pomyslném vrcholu? Nebo si alespoň nechali vyplatit svoji počáteční investici do této kryptoměny? Nebo jedete "long-term" a nevadí vám nějaké krátkodobé a střednědobé cenové fluktuace (nahoru a ani i dolů)?


Otázka pro čtenáře: Za kolik se chystáte odprodat svůj Hive (nebo alespoň jeho část)?0
0
0.000
25 comments
avatar

Jednoduchá odpověď.
Půlku odměn za články jsem si nastavil v HBD. HBD průběžně měním na likvidní hive(většinou čekám na nějaký kurzový výstřední výstřelek), který si posílám na Binance, když se mi nahromadí aspoň za 10 USD. Až dojde na 1 hive = 0,5 USD, začnu ho převádět na tether.
Půlku odměny dostávám v HP. A tu tady nechám.

0
0
0.000
avatar

To určitě není špatné řešení, 1/2 vybrat a druhou nechat v HP. 👍

0
0
0.000
avatar

Jak měníš HBD na HIVE - prodejem nebo konverzí?

0
0
0.000
avatar

Prodávám přes Market. Pokud je HBD nad dolar, tak mi to přijde výhodnější.

0
0
0.000
avatar
(Edited)

Šel bych na to podobně jako @krakonos, kdybych tu měl dost prostředků, nebo byla cena hive o řád vyšší. Zatím mě to nechává chladným :)

0
0
0.000
avatar

Nevím, tyhle spekulace mě moc nebaví. Spíš asi od nějaké hranice HP. Třeba na 50 K bych se s trochou snahy mohl dostat do roka.

0
0
0.000
avatar

Jasně, každý se na to dívá jinak, to je na tom právě to dobrý, ne? :) 50k je teda už dost dobrá hranice!

0
0
0.000
avatar

Je a není :)) ale už je to někde kolem top 300 nejbohatších profilů.

0
0
0.000
avatar

Jak se ti podařilo předběhnout Phortuna? :-o

0
0
0.000
avatar

Občas přehazuju nějaké krypto na burzách. A když se mi podaří na tom vydělat, něco málo ze zisku si sem pošlu.

0
0
0.000
avatar

Taky jsem si říkal, jak to, že najednou dává větší voty, než já :D Ale je to samozřejmě jen dobře. Čím víc českých kosatek na obzoru, tím lépe pro všechny :)

0
0
0.000
avatar
(Edited)

Já jsem prodal někde v tom oranžovém obdelníku. Myslím, že v třetí svíčce, která přesahuje do obdelníku. Stále se mi to líbí. Další příkaz si nastavím na zelené úsečce, jestli to stihnu. V dollarech přibližně 0,40 - 0,42 jsou ty ceny.

image.png

Koukám, že jsem udělal screenshot předtím, než jsem úsečku nakreslil. Je na 0,000 008 8

0
0
0.000
avatar

Když stál HIVE zhruba třetinu toho co teď, nakoupil jsem ho za cca 160€. Podobnou částku asi v dohledné době vyberu, pokud kurz vydrží. A když ne, tak ne :)

0
0
0.000
avatar

Myslím že by to mělo spíš růst :)

0
0
0.000
avatar

Někde kolem $3 zadám plný powerdown, který zruším hned po první části. Pokud cena po dokončení bude nad $2,5 tak prodám ~1/13 své HP. Hive má svoje specifika a je potřeba to nějak sladit s mou obecnou krypto strategií. O ní bych mohl napsat, ale to je na celkem dlouhý samostatný post.

0
0
0.000
avatar

Rád si to přečtu, sám si tu strategii tvořím už několik let za pochodu a popravdě se pořád mění. Nechám se inpirovat ostatními.

0
0
0.000
avatar

Prodávám průběžně cca 1/4 zisku Hive a zbytek stakuji do HP.
Podle potřeby dalších investic budu tento poměr měnit.

0
0
0.000
avatar

Já bych byl s prodejem opatrný. Ano, často se tu vzájemně plácáme po zádech a notujeme si, jak je Hive úžasný a že je jen otázkou času, než vystřelíme na měsíc (což není úplně objektivní přístup :D), ale v poslední době se toho na Hivu děje a vzniká opravdu strašně moc a já tomu, že máme potenciál se vrátit do top 100 (možná i top 50) coinů, fakt věřím :) Určitě teď nebudu vybírat víc, než bude nezbytně nutné...

0
0
0.000
avatar

To by byl skok na $1,5 ten návrat do TOP 100.

0
0
0.000
avatar

Nechtěl jsem úplně spekulovat o ceně, spíš to myslím tak, že momentálně je před námi fakt spousta coinů, které prostě nemají tolik, co nabídnout a já věřím, že se to brzy projeví. Zvlášť, když se teď tolik vlivných lidí opřelo do toho marketingu a bude o nás určitě slyšet mnohem víc, než dřív...

0
0
0.000
avatar

Jasně chápu, já úplně nevidím do podpory a vývoje Hive tak to nedokážu tak posoudit. Popravdě teď sleduju hodně projektů, ale Hive moc ne.

0
0
0.000
avatar

No je fakt, že já zase moc nesleduju ostatní coiny, takže nemám úplně srovnání, ale ti, jejichž články tady čtu, ho mají a přesto předvídají Hivu světlou budoucnost, tak jim věřím :)

0
0
0.000
avatar

Žádnou strategii zatím nemám a powerupuju.

0
0
0.000
avatar

No vzhledem k tomu, co HIVE umožňuje, jsou jakékoli předpovědi prdnutím ve větru. Máme tu CUBdefi, bude tu bHive a další. Klidně to může vystřelit na těch zmíněných 10 a možná i 20 $. Pokud by to bylo cca 1/5 Hive bych za to střelil.

0
0
0.000
avatar

Popravdě ani CUBdefi ani bHive neznám, tak nedokážu posoudit, zda to bude tak groundbreaking. Ale třeba jo..

0
0
0.000