Zas ten spotřební kapitalizmus

avatar

Už jsem tu psal o toaletním papíru a dnes už mi zase na stejné téma začala zase pomalu vřít krev.

Říkáte si o čem to zase bude psát stížnosti. Já Vám to povím. Vysavač. Taková zas obyčejná věc. Sehnat do něj sáčky je umění a to je jen 4 roky starý. Jenže ty které do něj patřily se už nevyrábějí. Primitivní záležitost. Ne není. Tu krabičku co máme od posledních mám a tak hledám a nenacházím. Pak hledám podle názvu vysavače a nacházím různé. Pak najdu na jiném eshopu informaci o tom že vlastně tu krabičku co mám jde ale není to úplně to nejlepší řešení a že ty správné originální mají být jiné. Chvíli hledám a nakonec na stránkách výrobce, tedy na těch českých nacházím to správné balení. Ale kupodivu ani na stránkách výrobce sáčků nenajdu tu správnou informaci o tom jestli nové modely do vysavače půjdou. No nic. Sáčky jsme po půlhodině brouzdání netem určil a teď tu novu hadici co se nám ohla trápí nás.

Jo a tady se mi začíná vařit ta krev. Na jedněch stránkách nalézám hadici co by tam měla jít. Ale na stránkách výrobce vysavače ji nemůžu najít. A tak zkopíruji to číslo hadice a dám do originálních stránek. Jupí a mají ji jen bohužel už jen v šedivé a ne černé barvě. A po straně obrazovky bliká okénko které Vás nabádá k ověření správnosti součástky pro Váš vysavač a tak zadávám sériové číslo vysavače, které jsem z rozdrbaného štítku na spodku vysavače přečetl. A ono mi to říká že to není hadice pro můj vysavač. Hledám dále podle čísla ale tu správnou hadici to na originálních stránkách nenalézá. Kruciž tak mám to zkusit. No po hodině jsme raději rozhodnutí odložil na zítra jinak by moje nasrání přestoupilo mou vnitřní míru.

Rozhodně mě však zaráží že v dnešním digitalizovaném světě je stále takový problém se nějaké informace dopátrat a o co více ještě najít nerozporuplné informace. Stejně to asi zkončí hovorem po víkendu k prodejci jestli to je to ono. Ale fakt mi to nejde do hlavy, že ty informace nejsou. A pak má něco fungovat.

Ještě lepší je to že ten průměrňákovej spotřební kapitalizmus Vás tlačí do toho aby jste si kupovali nejprodávanější věci, protože u nich máte větší šanci na to že ty informace a náhradní díly budou. ono to souvisí i s těmi levnými penězi, které nutí každého vyrábět rychle a kašlat na opravy starých produktů.

Je ale fakt že míra téhle stupidity musí mít někde svoji vlastní mezní hranici za kterou to jako celek bude neekonomické. Ale jak zjišťuji asi jsme ji ještě nedosáhli. Spíchneme to rychle a zas dál to je heslo dnešní doby. A ač to přemílám ve své hlavě ze všech stran tak si myslím že tohle bude jeden z faktorů který spustí další ekonomickou krizi. Prostě nejde pořád donekonečna tohle dělat protože je to protirůstový faktor. Zbastěné věci zkrátka přidělávají více práce než užitku a dokud se motor nezadře tak asi nepřijde nějaký aha efekt který by to nějak narovnal...

Za mě je to zkrátka už jen očekávání krize. Už aby tu byla. nejde o peníze, ale o to že potřebujeme konkurencí vytlačit nekvalitní práci a to ve chvíli kdy je nedostatek lidí a podniky nestíhají vyrábět zkrátka nejde.0
0
0.000
13 comments
avatar

Dej si na uklidnění !BBER. Ráno popadni metr a šupleru, změř průměr a délku hadice a nakonec zjistíš, že podobné zboží seženeš v elektru a uděláš si to doma sám :-)

0
0
0.000
avatar

Congratulations @petrvl! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You distributed more than 26000 upvotes. Your next target is to reach 27000 upvotes.

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

To support your work, I also upvoted your post!

Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!
0
0
0.000
avatar

Taky jsem jednou sháněl hadici do vysavače. Byl to dost nadlidský úkol. Nakonec jsme tam tam zabastlili nějakou podobnou :)

!BEER
!trdovoter
!COFFEEA

0
0
0.000