Politika

avatar
(Edited)

Jak kdyby jsme s @krakonos jeli na podobné vlně úvah. Jeho článek o politice, nebo spíše o tom co politice chybí mě připoměl moji včerejší anarchistickou vizi.

Anarchista se ničeho nebojí a ani neštítí. Takže proč by se měl hrozit politiky a chtít zničit stát. Zásadně by se neměl bát politiky a to jestli se stát zničí nebo ne by mu mělo být šumák.

Takže pojďme k mé včerejší noční vizi o politické anarchistické straně. Připadá vám to jako neřešitelný oříšek? Byl by anarchista sám proti sobě kdyby takovou stranu založil? A vůbec neporušoval by anarchista první anarchistické pravidlo, že anarchie se nedá vybudovat. K čemu by anarchistovi byla politická strana, když politika je něco co není anarchistické. A vůbec.

Ale ono by to šlo tak nějak by ta strana mohla existovat. Ale co by dělala? No jednoduše by jen slepě hlasovala pro nebo proti podle toho zda by ona odhlasovávaná věc byla ve schodě, či rozporu s jeho anarchistickým základem. Nebylo by podstatné zda onen zákon co se schvaluje bude dávat peníze na dětské domovy, nebo snad na čisté řeky. Ne podstatou by bylo jen to jestli je tam konzistence s oněmi zásadami a vizí budoucnosti.

K těm zásadám se dá říci jen tolik, že je stále neumím tak nějak srozumitelně formulovat. Dokonce jsem se před tím v mysli zastavil. Jako před něčím posvátným a nechal to ukryt pod pláštěm tajemna. Prozatím. Tak nějak ale cítím jak by to šlo. Ano je tam mlhavá vidina, která ale přestože je mlhavá ukazuje směrovkou tím správným směrem a nestojí před ní žádný vrátný a závora.

Podle mně, ale podstatnější v současné době je ztráta statusu quo. Ten je mnohem hlubší než ona dnešní politika. Za tři roky by zase měl stanout člověk (tentokrát žena a muž) na měsíci. A také se tou dobou bude blížit cesta člověka na Mars. Myslím že tahle informace je postačující na zboření jakéhokoliv statusu quo a to ani nepotřebujete na Marsu objevit zelené mužíky. Ostatně objev mimo Zemského života je za rohem. Myslím, že už to bude jen krátká chvíle než se někde nějaká ta bakterie či něco takového objeví...

A to je právě to. Celá ta centralizovaná lidská mysl bude muset roztáhnout křídla. Přeci jen tvrdit, že naše planeta je středem všeho už nepůjde. A až se narodí první dítě za orbitou naší planety tak to bude už jasné všem. Jen taková okrajová blbost. Jak se bude měřit čas na Marsu či na Měsíci. Opravdu budeme pořád jako lidé centralisticky tvrdit, že je potřeba aby tam byl stejný čas jaký používáme tady na planetě Zemi a že Greenwichský poledník je ten správný pro nastavení času i na Marsu. A to je jen taková drobnost v záplavě nesnází, které nás či budoucí generace čekají.

A teď si do meziplanetárních letů dosaďte dnešní politiky. Myslím že do tohohle guláše nejlépe v poslední době hodil vidle Elon Musk se svým prohlášením že SpaseX si udělá na Marsu nové zákony. A já bych si teda jen počkal až na Marsu vznikne první běženec, který se nebude moci vrátit na Zem, protože by ho tu odsoudili.

A oklikou bych se vrátil ke @krakons/ově tužbě po nové politice. Myslím, že svoji šanci jako národ, jsme propásli, když jsme prohýřili nově nabytou svobodu a v opilosti jsme si nechali tu sladkou šanci na nové začátky ukrást nastupující sametovou garniturou. Další taková příležitost už asi jen tak nebude. Je smutné se na tento svět dívat. Je smutné se dívat na všechny ty postavy světové politiky kteří tak usilují o sjednocení planety a přitom nejsou schopni zahodit rozepře a dohromady se podívat té pandemii na kloub.

image.png0
0
0.000
23 comments
avatar

Objevení Ameriky bylo pro starou Evropu podobným šokem. Také tehdy se začalo relativizovat, že co platí v Evropě jako dané, to by v Novém světě vlastně nemuselo...
A zdánlivě mimo. Čím jsem starší, tím vidím věci jinak.
!LUV3

0
0
0.000
avatar

no taky to tak celkem dopadlo, amerika přeci jen má trochu jinné hodnoty :)
Ale to stím vesmírem je spíš narážka na to jak mistní představitelé opravdu nemluví o žádné vizi :)
a mám já luv???
!LUV3

0
0
0.000
avatar

I see you tried to give share some LUV but did not have enough in your wallet. I just gave you 5, so try again and it should work. :)

0
0
0.000
avatar

ahhh thank you :) I give you vote for that :)

0
0
0.000
avatar

!LUV3

0
0
0.000
avatar

One more thing...for the bot to work, I think you need to put a space in between LUV and the number. :)

0
0
0.000
avatar

Sorry, out of LUV tokens to be sent today. Try tomorrow. (5 LUV in your wallet allows you to freely give 3 per day)

0
0
0.000
avatar

Sorry, out of LUV tokens to be sent today. Try tomorrow. (5 LUV in your wallet allows you to freely give 3 per day)

0
0
0.000
avatar

Sorry, out of LUV tokens to be sent today. Try tomorrow. (5 LUV in your wallet allows you to freely give 3 per day)

0
0
0.000