Chemtrails

avatar
(Edited)

Nedá mi to ale dnes jsem zažil takové zahřátí. Chetrails zkoumám už přes patnáct let. V podstatě jsem na toto téma přečetl skoro vše co se v zákoutích internetu najde. Strávil jsem spoustu času dokumentací a pozorování mraků a oblohy. A hlavně přemýšlením o tom, tím sem trávil spousty hodin.

Začalo to celkem nevině koupil jsme si před více jak patnácti lety digitální fotoaparát. A fotil jsem všechno i mraky. A pak taky stopy po letadlech. A nejlepší bylo když jsem dokázal vyfotit dvě které se kříží.

P1290678.JPG
kříž z roku 2015

Prakticky když jsem začal fotit kříže tak to byla vzácnost takovou věc na obloze vidět to bylo ještě před tím než jsme byli v NATO. A jak čas plynul tak jsem je přestal fotit protože jste těch křížů mohli vidět několik za den. A fotil jsem už jen ty zajímavé stopy. Kdybych prošel svůj archiv celý tak by jich několik tisíc těch fotek mohlo být. Během času jsem propadl této konspiraci nadobro, ale jak se jeví přesto že jsem ji už opustil už jen proto že lidé to odmítali tak jsem se musel přesunout na stranu toho jak to funguje. Že existují aditiva do leteckého benzínu a ano obsahují chemikálie a kovy. Takže jestli vám někdo bude říkat pohádku o tom že je to vodní pára, tak není. :) Ale tohle téma je rozsáhlé a propojené s umělým počasím. Kdyby jste chtěli zapátrat v historii pokusů ovlivňovat počasí tak tady na té stránce máte časovou osu: https://weathermodificationhistory.com/interactive-timeline/

A celá tahle záležitost je propojena s šílenstvím okolo CO2 a globálního oteplování. Je toho celkem hodně, ale chemtrails to kdysi pro mě odstartovali. Ale dnes už máme i vědecká označení mraků které vznikají ze stop od letadel. Dokonce máte společnosti u kterých si můžete koupit hezké počasí na svatbu. Ale to co mě nejvíce dneska potěšilo byl článek na ČT2: Osévání mraků, ionosférická zrcadla. Co když klima doplácí na pokusy s počasím?
Jak se nakonec ukazuje možná že všechno je jinak než jak se všeobecně říká. Ona je tahle záležitost složitější. Jediné co se dá bezpečně říct že je běžné že děláme umělé počasí a že čáry za dopravními letadly ho dozajista ovlivňují. Jenže o tom se ještě moc hlasitě nemluví. Hlavní je aby váš spotřebič by CO2 neutrální.

P1320427.JPG

Západy slunce jsou s leteckými stopami nejúžasnější. Když je budete nějaký čas pozorovat tak už letadlové mraky poznáte na první pohled stejně jako třeba kumulus.

Takže co to jsou vlastně chemtrails a proč se to těm lidem co o tom říkají konspirace nelíbí, vždyť každá stopa je chemický koktejl a ne pára co zmizí. Nevím, ale těší mě že se o tom začíná už i mluvit, stejně tak i o tom že globální oteplování, CO2, modely jsou trochu tak jinak. Já už nijak vášnivě letadlové stopy nefotím a stejně tak už se moc nezajímám o různé zprávy okolo chemtrails, ale občas mě dostihne článek v nějakém "seriózním" mediu jako třeba dnes. A veskrze mě potěší že vím že jsem spousty z těch věcí tvrdil i před lety. Je zajímavé jak lidé strašně dlouho něco přijímají. Když jste se zmínili o umělém počasí tak si lidé většinou vzpomenou na Moskvské přehlídky a nebo olympiádu v Číně. Ale přesto vám řeknou že chemtrails jsou konspirace. Uvidíme třeba za dva tři roky přijde totální zákaz této technologie. Bům nemůže přijít, protože to je technologicky nemožné, protože nemůžete mít hezké počasí na každé svatbě na světě. A když někde zaprší, nezaprší jinde a to by mohl být pěkný mazec s přetahováním států o počasí. Ale kdo ví jak to vlastně je. Co se z té technologie používá ve velkém a co ne. Jisté je že vždy technologie která je veřejná je vždy pozadu za tou neveřejnou. To máte jako s přesností GPS a satelitními mapami. Ty veřejné verze jsou nepřesné a nepodrobné i přestože naše technologie umožňuje mnohonásobně přesnější data. Ale ty smí používat jen někdo. Třeba vojáci.

Osobně za mě si myslím že místo toho aby se geoinženýring vyučoval na vysokých školách tak o tom máme veřejně diskutovat. Hlavně o dopadech které tato činnost přináší a ne si vymyslet imaginárního protivníka v podobě koncetrace CO2. Jenže o takto otevřené veřejné diskuse jsme hodně daleko a to i na poli vědy, která to sveřepě odmítá. Ale třeba o nesmyslnosti predikce našich klimatických modelů a nepřesných dat už konečně vyšla vědecká knížka od jednoho japonského klimatologa jménem Kimori Itoh.

Tohle téma je ve skutečnosti tak složité a rozsáhlé že chápu že široká veřejnost raději než by ho roky zkoumala přijme jen jednoduchý názor, který se všeobecně říká. Jenže je potřeba číst zdroje z obou táboru a přemýšlet až pak si teprve dokážete udělat vlastní názor a né říkat to co se říká. Ono ostatně se prostě mnoha věcem okolo zkrátka nechce věřit že to je pravda. A ty zmínky které najdete ve veřejném tisku je těžké si propagovat do širšího kontextu.0
0
0.000
12 comments
avatar

Hi @petrvl, a free $trendotoken from the TULIP Mania Game!
You have received this message because you are either playing Round 2 or you still have tokens that need to be sold during this round to realise your profits. Thanks!

0
0
0.000
avatar

Zpozoroval jsi už někdy "duhu" uprostřed mraků? Má to dokonce i nějaký název.

0
0
0.000
avatar

myslíš gloriolu? http://ukazy.astro.cz/gloriola.php
tu jsme neviděl

0
0
0.000
avatar

Tohle na mysli nemám. Viděl jsem to dvakrát. Uprostřed šedých mraků chaotický flek v duhových barvách. A slunce na to nesvítilo, Myslím, že jsem něco podobného viděl na Orgonetu, ale v té záplavě článků to teď nemohu najít.

0
0
0.000