Reakce na fotografickou výzvu, fotky s komentářem

@pavelsku announced the challenge. 30 photos in 30 minutes. I decided to participate. Below is the result. The texts are only in Czech. I am not an expert in world languages ​​and the accompanying texts are not that important.


Úvodní fotka prodává článek. Je to moje fotografie číslo 34. Ne, že by ty ostatní byly horší... Ale u téhle mě napadlo začít fotit výzvu...

Byl jsem na výjezdním zasedání své staré gymnaziální třídy. A již před tím choval jsem v hlavě myšlenku, že zareaguji na soutěžní výzvu @pavelsku nafotit za 30 minut 30 fotografií.

Původně jsem chtěl fotografovat ve svém bytě různá zákoutí, sběratelské předměty a tak... Ale stalo se, že v neděli ráno 10.9., byv mimo byt, jsem se vyhrabal z lože a všichni ještě spali. Tak jsem vzal mobil a...

 1. Kamarád, co mu patří rekreační centrum, se ve volném čase baví i renovací starého nábytku a sbíráním starých věcí. Napadlo mě něco zdokumentovat. Rohové skříně nejsou na světě novinkou.
 2. Letopočet 1873. Nějakou takovou novou almaru dostala Mařenka v Prodané nevěstě věnem.
 3. Obyčejný tác s vlepenými PUZZLE zavěšený na stěne. Prý se nesmí opakovat stejný žánr fotky. Všechno je z atomů... Cokoliv lze vyřadit.
 4. Tak přejdeme na zátoší. Kachna a sušené květiny. No, v 17.století v Nizozemí by to malířský mistr naaranžoval jistě lépe.
 5. Barokní mistři. Zátiší s lodí a ptáky... No jo, nic moc.
 6. Tak co nám to tu visí po zdech... Číslo 42 by bylo stylovější. Vím. Ale to tu nebylo.
 7. Kdysi se takové věci zahazovaly, nebo stály kdesi v koutě. A tam už všude číhal můj kamarád a strkal si je pod kabát. Nebo do pytle. Nebo já nevím kam.
  Asi.
 8. Napřed německy, pak česky. Vzhledem k příjmení to byl Čech. Takže vývěsní cedule pochází buď z mocnářství, nebo z protektorátu.
 9. Spolužákův tchán z druhého manželství se volnočasově věnuje malování. Tak aby si tam od něj něco nepověsil, když ho tam občas zve...
 10. Den před tím se děvčata vydala do lesů a luk na květiny. Jedna ze spolužaček velmi ráda váže květiny. Slíbila, že si každý jednu odneseme. Ona je původně inženýrka ekonomie, ale to ji neuspokojovalo, tak vystudovala fotografii a teď provozuje několik obchodů s koženou galanterií. A když už o ní píšu, tak dva roky po onemocnění covidem se jí ještě nevrátil čich a chuť. Blbej život... Uběhlo pět minut. Je třeba vyrazit ven, do přírody, na dvůr...
 11. Malá část nanošených květin. Něco už vzniklo včera...
 12. Kýtice úplně všude... Je po sedmé hodině ranní. Magor odvedle už vyběhl se sekačkou. On seká denně. Na podzim denně hrabe listí a v zimě denně odhrabává sníh. Všechno s co možná nejtěžší technikou. I když nic neroste a listí ani sníh nenapadaly. Úchylky rozeznáváme různé...
 13. Kachny, kachny, kachny. Teda vlastne kytky, kytky, kytky.
 14. Část areálu. Kamarád koupil levně. Pražský podnik se zbavoval nepotřebného majetku.
 15. Malá část našeho vozového parku. Ale koho by to zajímalo? Ano. Ekology. Náš sjezd zanechal hlubokou uhlíkovou stopu. Ale já vlastním autem nejel. Já se přidal ke svému advokátovi.
 16. Co je tu krásy vůkol...
 17. A všechno jehličnaté tu sežere časem kůrovec. Zde feromonový lapač.
 18. Pohled do areálu. Vlevo část sportovního zátiší, vpravo ubikace. Mezi plocha vlhodná ke všemožnému vyžití.
 19. Společné ohniště. Člověk prvobytně pospolný stejně jako dnešní intelektuál se rádi družili a druží u praskajících ohně, na kterém se připravuje jakási flákota. Nikdo jsme tam nebyli vegetarián.
 20. Detail ohniště.
 21. Alobalová nádoba stala se svědkem tragédie. Peklo se v ní maso. Nejen jugoslávští žraloci útočí na české učitelky. Česká učitelka, zástupkyně ředitele, si odtud při manipulaci vylila pekelně horký tuk na ruku. Nebyl jsem u toho. Potkal jsem se s ní v noci na umývarně, jak si popáleninu chladí proedem ledové vody. (Objekt má vlastní vrt.) Nakonec z toho neměla ani puchýř. Doběhla rychle.
 22. Když jsem byl mlád... Pohrdal jsem mastňáky. To jsou ti, cop nežijí pravým zálesáckým životem. Zatímco mi splouvali řeku se vším potřebným na lodích, mastňáky provázela doprovodná skříňová Avie, která vezla lavičky, sudy s pípou... A veškerý nesmyslný komfort. Jak stárnu... Skládací campingová židle s držátkem na plechovku je fajny vynález.
 23. V tomhle kumbále kamarád schraňuje nábytek k renovaci. Škoda, že bylo zamčeno. Mohli jste vidět věci...
 24. Kompost a dřevník ale vidět můžete. I když... Co na něm vlastně uvidíte?
 25. Zbytky původní infrastruktury. Není to kadibudka. To je budka na nářadí.
 26. Jednu dobu tu vyvěral pramen. Ale ten se přestěhoval o pár metrů dál a zeslábl. Jen tahle stavba po něm tady zbyla.
 27. Kamarádova švagrová z druhého manželství je zahradní architektka. Občas přijede, zmocní se rýče, lopaty a zmizí. A z prameniště je jezírko. I se žábami. Ty také zorganizovala.
 28. Jsme Češi. Takže rostou? Rostou? Ano, přímo v areálu.
 29. A bedly taky.
 30. Byla i možnost sportovního vyžití.
 31. Koš jako koš. Je libo si hodit?
 32. Jak jsem sliboval příhody starého zbrojnoše... Já jsem se ještě nepředstavil jako starý sportsman, že? Někdy příště...
 33. A pak už jsem nevěděl co by, tak jsem zvedl svůj zrak k nebesům, kde zrovna majestátně plul balon. (To ony tak plují, pokud nejsou bombardovací nebo nenesou štvavé letáky.) Hodně přiblíženo, z toho plyne špatná kvalita obrazu. Raději toho nafotím víc, kdyby mi @pavelsku nějaké fotografie pro opakující se motiv vyřadil.
 34. Kamarád majitel od nás nechce peníze. Tak mu nosíme dárky. Které si může vystavit, nebo tak. Jedna spolužačka se zrovna vrátila z Utahu...

Právě uběhlo 30 minut. Už stejně nevím, co bych mačkal dál... Fotografování venku jsem absolvoval bos, abych si nezamáčel boty. Nebudou za to nějaké plusové body?0
0
0.000
10 comments
avatar

Hodnotit budu až pak, tak teď jenom stručně: jsem příjemně překvapený 👍

0
0
0.000
avatar

Já teď zkusil vyrazit fotit ven. Bída. Nějakých 15 použitelných fotek. Možná to zkusím ještě jednou. Nebo tu zkusím více verzí. To není proti pravidlu ne?

0
0
0.000
avatar

Každý může mít tolik pokusů, na kolik mu nadšení a energie stačí.

0
0
0.000
avatar

Nějak stávající fotky zkusím zpracovat. Ale osobně nejsem moc spokojen.

0
0
0.000
avatar

To je dobře že nejsi spokojen. Cizím slovem se tomu říká motivace.

Přece sis nemyslel, že těch padesát babek bude za nic 😛😵

0
0
0.000
avatar

Dobrý ;) Rád jsem si prohlédl.

0
0
0.000
avatar

Jen ze zvědavosti, proč jsi zakryl SPZ těch aut?

0
0
0.000
avatar

Nechci jakkoliv narušit anonymitu svých spolužáků.

0
0
0.000