Vánoční dárky

avatar

Nedá mi to. Budu se chlubit, budu se vytahovat. Je mi jedenáct, tak to ještě můžu, né?

Na fotografii jsem já. Ten krokodýl, ten nemá souvislost s ničím, ten si tam jen tak leží pod komodou. V misce s vodou budeme za chvíli pouštět ořechové skořápky se svíčkami. (Zůstaneme příští rok pohromadě a nikdo neumře.)

Studuju. Studuju návod. Studuju návod k Sodastreemu. Dal jsem se slyšet, že by nám mohl Ježíšek nadělit Sodastreem. A on nám ho nadělil. Děkujeme Ježíškovi!

Máma pustila koledy. Strašně mě to rozptylovalo. Tak jsem si zacpal uši. A studoval a studoval. A funguje! Chutná mi.

A to jsou dárky, které chci ukázat. Dýka... Šli jsme po Václaváku o vánočních trzích. Byl tam kovář. (Na Staromáku byl taky kovář a měl úplně stejné zboží.) Mně ta dýka padla hned do oka. Je poctivě vykovaná. Pro historický šerm. Pochva je z pravé kůže.

Já říkal, že se mi ta dýka líbí. Ale bylo to drahé. Hodně drahé. Příšerně drahé. Myslel jsem, že mi ji táta nekoupí. Ale koupil!

Mince. Táta začal tvořil rodinný stříbrný poklad. On už těch mincí má dost, ale začal kupovat nové, uncové. Chce koupit 3 - 4 měsíčně. Tyhle jsou listopadové. Je tam panda!

Taky jsem dostal knížku. Tu dostávám vždycky ke všemu. Je to o pandě, takže jsem ji začal hned číst. Že prý je to filosoficko-nevímjaké... To je jedno, líbí se mi. No a pak...

Ježek v kleci! Toho jsem dostal až 25.12. od prastrejdy z Hlohové. Já myslel, že ho nedám. Ale jak vidíte. Táta ho taky dal. Jenom máma ne, protože nemá trpělivost a nebaví ji to.

No a pak jsem dostal mikádo a ponožky a penál a co já vím co všechno. Ale to ukazovat ani nechci, to si umíte představit.

Bude mi dvanáct. Já se ještě nemodlím. Ne, že bych nesměl, ale je to pro mě takové celé divné... Ale už jsem v tom věku, co se v naší církvi dávají kluci pomalu pokřtít. Táta mi vysvětlil, co je to u židů Bar micva a u katolíků biřmování.

No, bez modlení, ale chtěl bych poděkovat. Asi ještě Ježíškovi. Že žijeme v hojnosti, dokonce spíš v blahobytu. Spousta lidí ne. Tak já si to uvědomuju. Jsem za to vděčný.

A za chvíli budu mít narozeniny. A budou zase dárky!0
0
0.000
27 comments
avatar

Můj mladší synek (17) dělá historický šerm, jako doopravdy. Tím nemyslím ta divadelní představení, ale tu "sportovní" nebo spíš "realistickou" variantu - prostě že to do sebe s klukama perou doopravdy a naostro. Takže oblek, chrániče, rukavice a helma ho stály asi tak 10x víc, než samotný meč (ale to nebylo k vánocům, to si kupoval průběžně během roku). Na druhou stranu, když ho to baví, je to jen dobře.
Sodastream jsem kupoval v létě, jak jsme jen bez něj mohli být?

0
0
0.000
avatar

Já nešermuju, já si hraju. Dýka není nabroušená. Sodastream u nás beží denně.

0
0
0.000
avatar

A co !BEER , taky se počítá...
Já jenom @krakonos jestli to nevadí. Toliko alkoholu nezletilému

0
0
0.000
avatar

A nezapomenout na
!hivebits
Ten už ale asi nefunguje

0
0
0.000
avatar

A nám hivebits funguje, právě jsem to vyzkoušel.

0
0
0.000
avatar

To vypadá na hezké Vánoce :)

0
0
0.000
avatar

Ano. Nestěžuju si. A prázdniny ještě neskončily.

0
0
0.000
avatar

!PGM

0
0
0.000
avatar

Sent 0.1 PGM - 0.1 LVL- 1 STARBITS - 0.05 DEC - 15 SBT - 0.1 THG - tokens to @timehacker

remaining commands 1

BUY AND STAKE THE PGM TO SEND A LOT OF TOKENS!

The tokens that the command sends are: 0.1 PGM-0.1 LVL-0.1 THGAMING-0.05 DEC-15 SBT-1 STARBITS-[0.00000001 BTC (SWAP.BTC) only if you have 2500 PGM in stake or more ]

5000 PGM IN STAKE = 2x rewards!

image.png
Discord image.png

Support the curation account @ pgm-curator with a delegation 10 HP - 50 HP - 100 HP - 500 HP - 1000 HP

Get potential votes from @ pgm-curator by paying in PGM, here is a guide

I'm a bot, if you want a hand ask @ zottone444


0
0
0.000