Národní muzeum, Zázraky evoluce

avatar
(Edited)

Minule jsem představoval výstavu "Okna do pravěku". To bylo I.patro staré budovy. Tak tohle je druhá stálá expozice a 2.patro taky ve staré budově.

První výstava ukazovala vyhynulé živočichy. A rostliny. (Může vůbec rostlina vyhynout?) Druhá výstava představuje naše současníky.

Nasekal jsem velkou spoustu fotografií. Kterou sem dát a kterou ne? Vymyslel jsem to takhle.
20211228_150527.jpg
Mořští živočichové. Tuším Žralok bílý. Ale to už mě strašně bolely nohy a popisky jsem už tolik nečetl... Byly tam všechny možné potvory. Taky krokodýli, obojživelníci, ryby, želvy, tuleni, ochechule... Moc toho tam bylo.
20211228_151648.jpg
Dobytí vzduchu. Nejen ptáci, ale také netopýři. A tak. Zase mockrát moc zvířat.

Teda. Já bych je mohl vidět i v zoologické zahradě. Některá. Ale ne tak zblízka jako tady. A co je lepší? Prohlížet si modely, nebo živá zvířata?

Jistě je nejlepší prohlížet si živá zvířata přímo u nich doma, v jejich prostředí... Nejlepší pro ta zvířata. Já bych se bál. Moje babička pořád někam jezdí, do Afriky na safari a tak po světě.

Ale babička nemá pud sebezáchovy, říkají rodiče a já souhlasím. Babička má historku o tom, jak se fotila v Indii s tygrem. Když si za to zaplatila, tak si ho chtěla taky pohladit a poplácat... On to nepochopil a chtěl jí sežrat.

Pak se taky babička všude ztrácí. Na Velké čínské zdi se ztratila, pod mexickými pyramidami se ztratila, v brazilské džungli se ztratila... Já se ztrácím nerad. Ale babičce to asi nevadí, protože pořád někam jezdí... Ale to sem vlastně vůbec nepatří.
20211228_152628.jpg
A nakonec suchozemští živočichové. Vybral jsem fotografii s těmi největšími. Já vím, že je špatná. Ale když ono tam bylo moc lidí. Nebylo odkud fotit a pořád mi někdo lezl do záběru...
20211228_152909.jpg
Pak táta chtěl, abych sem dal ještě tuhle fotografii kostry plejtváka myšoka. Že je to v Národním muzeu ikonické zvíře. (Jako že symbol, talisman, děsně epic...) Slovo myšok jsme se taky ve vyjmenovaných slovech neučili.
20211228_151718.jpg
A pak sem ještě mám dát tohle čapí hnízdo. Jestli je to náhoda, nebo narážka na politiku. (Že pan Babiš neoprávněně čerpal dotace, teda vlastně kradl.) Pak se mi táta snažil vysvětlit slovo konotace. Ale to už je na mě dneska moc.

Konec 7.článku ze série "Vydělávám si na Lego".0
0
0.000
8 comments
avatar

Congratulations @kraki! You have completed the following achievement on the Hive blockchain and have been rewarded with new badge(s):

You made more than 50 comments.
Your next target is to reach 100 comments.

You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

To support your work, I also upvoted your post!

Check out the last post from @hivebuzz:

Happy New Year - Feedback from the first Hive Power Up Day of 2022
PUD - PUH - PUM - It's all about to Power Up!
Support the HiveBuzz project. Vote for our proposal!
0
0
0.000
avatar

Když lezou lidi do záběru, tak nejjednodušší věc je udělat z nouze ctnost. Fotit ty lidi taky a udělat z nich součást kompozice. Jinak řečeno, místo fotky exponátu mít fotky lidí, zírajících na exponát.

0
0
0.000
avatar

Ono to tak nějak už stejně dopadlo...

0
0
0.000