Czas na zabawę My Actifit Report Card: August 28 2022

Dzisiejszy dzień dla dzieci.

Jak lepiej spędzić czas na aktywności jak nie z dzieciaczkami.Można powiedzieć że zabawa to ich cały czas. Jak inaczej można poznawać świat jak nie przez zabawę, co daje możliwość szybszego przyswajania wiedzy. Przynajmniej w ich przypadku, o umnie to się kończy najczęściej maksymalnym wyczerpaniem.Wygibasy na placu zabaw, z ciągłym tato to, tato tamto, tato zobacz co robię, tato zobacz tamto. To czas kiedy słowo tato jest używane przeznich prawie co kilka sekund. Bo chcą się pochwalić co umią, albo coś innego mi pokazać. A ile się muszę przy tym nudzić, lub nabiegać.Ale trzeba przyznać jakie nie było by zmęczenie przy tym wszystkim to jeden uśmiech wynagradza wszystko.Najwięcej chyba nabiegałem się przy życaniu spadochroniaży, ponieważ co chwilę trzeba było uch podnosić po wylądowaniu i dostarczyć na wierzę zrzutu.A czasami nawet ściągnąć ich z drzewa.

Nawet najbiedniejszy z poszkodowanym okiem, nie potrafił sobie odmówić zabawy z tatusiem. A zwłaszcza puszczania samolotów z wieży pla u zabaw.Uwielbiam każdą z nimi chwilę spędzoną. A zwłaszcza zabawy po których już nie mam nawet sił ustać na nogach. A po podnoszeniu małego to elementów lub noszenia przy niektórych zabawach to czasami nawet rąk nie czuję. Ale zawsze myślę że będziemy mieli co wspominać razem z ich dziećmi w przyszłości.
This report was published via Actifit app (Android | iOS). Check out the original version here on actifit.io


28/08/2022
17206
Daily Activity, Photowalking, Play with kids/grand kids, Running, Walking0
0
0.000
1 comments
avatar

Congrats on providing Proof of Activity via your Actifit report!

You have been rewarded 128.221 AFIT tokens for your effort in reaching 17206 activity, as well as your user rank and report quality!
You also received a 25.41% upvote via @actifit account. 25.00% of this upvote value is a result of an exchange transaction you performed for 200 AFIT tokens !

The following boosts were applied to your post:
Rank Bag - L1
+ 10 % User Rank
Protein Shake - L3
+ 15 % AFIT
Protein Shake - L4
+ 16 % AFIT
Sports Hat - L3
+ 15 % AFIT
Water Bottle - L2
+ 10 AFIT
Running Shoes - L1
+ 10 AFIT
Running Shoes - L2
+ 15 AFIT
Sports Drink - L5
+ 7 % SPORTS
Boosts increased your AFIT earnings by 64.3710 AFIT
AFIT rewards and upvotes are based on your: - User rank: which depends on your delegated SP, accumulated AFIT tokens, rewarded post count, recent rewarded activity and owned AFITX. - Post score: which depends on your activity count, post content, post upvotes, quality comments, moderator review and user rank.

To improve your user rank, delegate more, pile up more AFIT and AFITX tokens, and post more.
To improve your post score, get to the max activity count, work on improving your post content, improve your user rank, engage with the community to get more upvotes and quality comments.

rulersig2.jpg
Chat with us on discord | Visit our website
Follow us on Twitter | Join us on Telegram
Download on playstore | Download on app store

Knowledge base:
FAQs | Whitepaper
How to signup | Maximize your rewards
Complete Actifit Tutorial
rulersig2.jpg
Actifit supports cross-chain decentralization. Support our efforts below:

0
0
0.000