[PL / ENG] Glut / Snot My Actifit Report Card: September 26 2022

Stało się! Po 18 dniach w żłobku Bombel wstał rano z gilem do pasa i stanem podgorączkowym, tak więc zdecydowaliśmy, że dziś (wtorek) zostanie w domu. A jako, że ostatnimi czasy raporty za dzień poprzedni przygotowuję przy spokojnej porannej kawce rano, to dziś za cały raport z poniedziałkowego spaceru niechaj robią zdjęcia, a ja tymczasem lecę tulić mojego Smarkaczka.

It happened! After 18 days in the nursery, the Baby got up in the morning with a snot to the waist and low fever, so we decided that today (Tuesday) he will stay at home. And since I have been preparing the reports for the previous day with a quiet morning coffee in the morning, today let me share pictures for the entire report on the Monday walk, and in the meantime I am going to hug my sweet little Snotty.


_This report was published via Actifit app ([Android](https://bit.ly/actifit-app) | [iOS](https://bit.ly/actifit-ios)). Check out the original version [here on actifit.io](https://actifit.io/@asia-pl/actifit-asia-pl-20220927t091943243z)_


26/09/2022
9073
Walking


0
0
0.000
6 comments
avatar

Zacząl sie ten etap, ze teraz 1 dziecko po 2 bedzie chorowalo w zlobku, a wraz z nimi rodziny. Kolezanki corka rok temu przyniosła chorobę do domu, ktora przeskoczyła na mame, syna, drugą córkę,jej faceta i znowu na mame... a po 3 tygodniach druga corka przyniosła zarazki do domu i jeszcze raz to samo, ale w ciut innej konfiguracji. Potem na szczęście sie to nie powtorzylo.

0
0
0.000
avatar

A to ja się mogę pochwalić, że przez naszą grupę żłobkową przeszły już dwie fale infekcji i Bombel do tej pory był nie do zdarcia 💪 codzienne spacery przez rok przy każdej pogodzie chyba dały radę. No ale w końcu na każdego przyjdzie pora

0
0
0.000
avatar

Kozak! Oby tak dalej :) Widać, że hartowanie pomaga. Chorować od czasu do czasu też trzeba, by organizm sam z siebie umiał walczyć. Parę razy słyszałem, o ludziach co nie chorowali, a potem przyszła mocna grypa i ich zabrała ze sobą.

0
0
0.000
avatar

Ano, właśnie, jednak każda infekcja buduje odporność. Swoje odchorować trza :)

0
0
0.000
avatar

Congrats on providing Proof of Activity via your Actifit report!

You have been rewarded 60.845 AFIT tokens for your effort in reaching 9073 activity, as well as your user rank and report quality!
You also received a 0.95% upvote via @actifit account.


AFIT rewards and upvotes are based on your:

  • User rank: which depends on your delegated SP, accumulated AFIT tokens, rewarded post count, recent rewarded activity and owned AFITX.
  • Post score: which depends on your activity count, post content, post upvotes, quality comments, moderator review and user rank.

To improve your user rank, delegate more, pile up more AFIT and AFITX tokens, and post more.
To improve your post score, get to the max activity count, work on improving your post content, improve your user rank, engage with the community to get more upvotes and quality comments.

rulersig2.jpg
Chat with us on discord | Visit our website
Follow us on Twitter | Join us on Telegram
Download on playstore | Download on app store

Knowledge base:
FAQs | Whitepaper
How to signup | Maximize your rewards
Complete Actifit Tutorial
rulersig2.jpg
Actifit supports cross-chain decentralization. Support our efforts below:

0
0
0.000