Páteční hiveánské úvahy

avatar

Soukromí... @godfish včera zveřejnil svůj čtvrteční přehled pod názvem 400.000 HP (takových koňských sil!). https://peakd.com/hive-128464/@godfish/400-000-hp A uvádí tam u našeho seznamu hodnoty našeho majetku na Hive.

Byly doby, kdy kryptoměnáři vyzdvihovali anonymitu. Já vím, že blockchain... Že se může podívat každý. Takže publikované údaje jsou stejně veřejné. Já mám taky na papíře napsaný tenhle seznam. (A pak ještě jeden s hráči Splinterlands.) A ty seznamy nejsou podle abecedy, ale podle majetku...

Ale ostýchal bych se ten seznam zveřejnit. Proč... Já nemám ostrou hranici mezi svým životem a Hive. Kdybych tu publikoval pod svým jménem, nevadilo by mi to. Nepíšu tu nic, pod co bych se nepodepsal, co bych na sebe nepráskl. Ale přeci jen, svoje daňové přiznání a soupis majetku bych tu nezveřejnil.

Samozřejmě, každý to cítí po svém. Mě ten seznam neurazil, nedotkl se mě, jen mě tak nějak překvapil, vedl k zamyšlení... Od toho ostatně Hive je.

Vedle toho @godfish nezmiňuje "spící účty". Například @czechgolobalhosts . Spí tam asi 12.000 hive. A asi už budou spát navěky. Škoda. V minulých dnech se probudil zvláštním způsobem @podnikatel ...
Kdo ví, jak se naše komunita bude vyvíjet dál.

A podruhé pro změnu zase @godfish https://peakd.com/hive-13323/@godfish/stredecni-vyzvy . Je to opravdu skvělá vychytávka. Kdo jste na Splinterlands, pište, jestli můžete. Bohatněte! Ať mají Vaše hlasy vyšší hodnotu, já z nich něco taky dostanu...

Jenomže já psát nemůžu. Vynechme, že mě Splinterlands nebaví a odmačkávám jenom kvůli troše peněz s vidinou více peněz v budoucnosti. Nevládnu tak dobře angličtinou, ale to by se ještě dalo. Ale hlavně neumím zpracovat článek dobře graficky, neumím vložit fotografie, pracovat s nadpisy, strukturovat text.... Zkrátka ty moderní vychytávky nejsou nic pro mě.

Že je to maličkost se to naučit? Pro mě ne. Kdyby šlo o život, tak bych musel. Ale nejde. Rytíř taky neslezl s koně a nezahodil brnění, aby si koupil ručnici a naučil se z ní střílet. I když v jeho případě dokonce o život šlo.

Díval jsem se, co se tak dá vydělat jinde. A vedlo mě to k úvaze, proč se vlastně ty soutěže provozují? U Splinterlands jde snad o propagaci. I když nevím, jak a na koho by to mohlo fungovat.

Ale, ať se neotírám jen o @godfish -e , co má @bucipuci ze své soutěže, nebo @phortun ? Rozdáváte ceny ze svého. Máte dojem, že se tím o Vás zvýšila známost? Že díky tomu dostáváte víc hlasů a silnějších? Nevím. Tenhle odstavec není výtka, výčitka, nebo tak něco, ale dotaz. Dá se přínos soutěží pro Vás vůbec spočítat?

Jen na okraj. Existují "soutěže", jakou třeba provozuje wazock (Když to dám bez @, tak předpokládám, že můj odkaz na sebe neuvidí. Ale i kdyby, nepomlouvám, jen referuji, co dělá.)

Napíšete mu pod článek odkaz na sebe. On provede slosování a jednomu z komentistů (to slovo jsem spáchal sám) pošle nějaké tokeny. Ze studijních účelů jsem tak učinil. Vyhrál jsem, vyhrál!

I ptám se. Co z toho on má? Podmínkou není ani upvote, ani reblog... (Jasně, když mě vylosoval, tak jsem mu ten poloviční upvote dal. A asi ho i reblognu, ať se můžete podívat, o čem píšu. A poslal jsem mu wine...)

Ty tokeny... Jak se proti nim brojí. (Teda ne "se", @godfish a @phortun brojí.) Dávám beer, wine a občas cat jen na actifití hlášení tam, kde si myslím, že to neuráží. A když je chci dát jinam, tak je dávám až na tři dny staré články, kde už případná diskuse skončila. To pak doufám taky nikoho neirituje.

No nejlepšího finančního ohodnocení lze asi dosáhnout fotograficko-cestovatelskými články v angličtině... Ale jednak necestuji, jednak bych psal přes překladač a jednak bych nebyl schopen dodržet moderní štábní kulturu takového článku. Ale udělám zítra pokus. Zveřejním pár fotek z Jičína s anglickým komentářem. Myslím, že z toho nic nebude, ale pokusím se...

A až to nevyjde, vrátím se ke své třídolarové klasice. Vlastně, zítra bych měl naaranžovat něco o pivu... V angličtině. Tak to jsem sám zvědav... Co mám, to je čas. Takže zpátky na stromy. Kdo ví, co zítra opublikuju. Rozhodně hodlám šetřit @cesky .0
0
0.000
12 comments
avatar

Ten seznam nebyl podle mého o nic větší zásah do soukromí než klasický čtvrteční seznam. Když ti přijde hlas, tak nějak od oka dovedeš říct, kolik má dotyčný HP. Takhle to bylo jen strukturované.

0
0
0.000
avatar

Jak jsem psal, není to kritika. Jen mě to zarazilo. Ono vlastně to rozdělování na Steemitu podle majetkového censu od planktonu až po velryby... To vlastně taky není korektní. Nebo je? Nevím.

0
0
0.000
avatar

Co by nebylo? ;)

0
0
0.000
avatar

Lidi se nemají dělit podle pohlaví. Nemájí se dělit podle rasy. Nemají se dělit podle věku. Nemají se dělit podle postavy. Že by se směli dělit podle výše majetku?

0
0
0.000
avatar

Rozlišovat není totéž jako diskriminovat. To, že jsou lidé různého pohlaví, rasy, věku, majetku... je objektivní realita.

0
0
0.000
avatar

A rozlišovat mezi realitou a nějakým ideálem, není to taky diskriminace těch, co touží po tom progresivistickém ideálu?

0
0
0.000
avatar

Ta moje soutěž je takové malé virtuální cestování. Někam se "podívám" a něco za to zaplatím. Kouzlo je v tom, že někdo zato zaplatí i něco málo mojí maličkosti :-)

0
0
0.000
avatar

Kdyby byla soutěž v tom, kdo nejvíc, nejčastěji a nejraději píše o tom, jak a co na Hivu dělá, byl bys jasným šampionem :) Proč pořádám soutěže já? Důvodů je vícero a nechce se mi je teď úplně rozebírat, tak ti aspoň odpovídám na otázku, co z toho vlastně mám já...

Dobrý pocit, že dělám něco pro komunitu. Z ohlasů za ty roky mi vyplynulo, že lidi moje soutěže opravdu baví a rádi se jich účastní.

Časově nenáročné a přitom pravidelné posty, byť tedy okolo těch soutěží je někdy práce víc, než si většina účastníků uvědomuje. Ale postnout nové kolo opravdu moc času nezabere.

V neposlední řadě taky určitou prestiž a popularitu v rámci komunity. Troufnu si říct, že z mých současných 3500 sledujících jsem pěkných pár stovek získal právě díky soutěžím a různým iniciativám, které jsem provozoval / provozuji...

@tipu curate

0
0
0.000