The HIVE Power Ranking of Turkish Community [ENG-TUR]

avatar
(Edited)


I took the photo from hive.io community and rearranged it.

Hi Friends

I have always emphasized the importance of Hive Power for a strong account and HIVE community in my posts about HIVE. The other day, I was wondering what the HP status of the HIVE TR Community was. The activity of the HIVE TR Community has increased considerably in the last 4-5 months together with the new friends joined us. It is possible to see a post in the TR tag every day. So, are the rewards from these posts used to increase HIVE Power?

Merhaba Arkadaşlar

HIVE ile ilgili yazdığım yazılarda, güçlü bir hesap ve güçlü bir HIVE topluluğu için her zaman Oy Gücünün (Kovan Gücü - HIVE Power) önemini vurgulamışımdır. Geçen gün, HIVE TR Topluluğunun HP durumu nedir diye merak ettim. Aramıza katılan yeni arkadaşlarla birlikte HIVE TR Topluluğunun aktifliği son 4-5 aydır bir hayli arttı. TR etiketinde hergün bir yazı görmek mümkün. Peki bu yazılardan elde edilen gelirler HIVE Power’ı arttırmada kullanılıyor mu?

I think there is a good way to find out it, as far as it goes. I made a simple table by ranking the current HP amounts of the active members in the HIVE TR Community. I have taken the HIVE Power amount of the members, reputation and membership duration as a basis in this ranking table. Being at the top or below of the list does not mean good or bad, successful or unsuccessful. I think that users who are already on this platform have already understood the importance of HP.

Tam olmasa da bunu öğrenmenin güzel bir yolu olduğunu düşünüyorum. HIVE TR Topluluğunda aktif olan üyelerin güncel HP miktarlarını sıralayarak basit bir tablo yaptım. Bu sıralama tablosunda üyelerin HP miktarlarını, repütasyon ve üyelik sürelerini baz aldım. Bu listenin yukarlarında veya aşağılarında bulunmak iyi veya kötü, başaralı veya başarısız gibi anlamlar ifade etmemektedir. Zaten bu platformda olan kişilerin HP’nin önemini çoktan kavramıştır diye düşünüyorum.

Here is the table. The data here is the current data collected as of 21/12/2022. My interpretation from this table is that we still have a long way to go as a community. On the other hand, I think that awareness about Power Up has been raised thanks to the TR List Vote Power Up Day, which has been held for three months so far. The total amount of HP has also increased significantly, both on the basis of members and the TR community. It's also nice to see Turkish members participating in the Hive Power Up Day (HPUD) as well. I plan to update and share this table from time to time. If there is a mistake in the table or there are friends I forgot to add to the table, they can write their HP amounts, reputation and membership duration as comments so that I will add them to the table. I also added @trliste : )

Evet arkadaşlar tablomuz böyle. Burdaki veriler 21/12/2022 tarihi itibariyle alınmış güncel verilerdir. Bu tablodan benim yorumum, topluluk olarak alacak daha çok yolumuz olduğudur. Buna karşın, üç aydır düzenlenen TR Liste Oy Gücü Arttırma Günü etkinliği ile Power Up konusunda iyice farkındalık oluştu diye düşünüyorum. Gerek üyeler gerekse TR topluluğu bazında total HP miktarı da önemli miktarda artış gösterdi. Ayrıca, Hive Power Up Day (HPUD) etkinliğine katılan Türk üyeleri görmek de güzel. Ara ara bu tabloyu güncelleyerek paylaşmayı düşünüyorum. Tabloya yanlışlık veya eklemeyi unuttuğum arkadaşlar varsa, HP miktarları, repütasyonlarını ve üyelik sürelerini yorum olarak yazarlarsa ben de tabloya eklerim. @trliste’yi de ekledim :h)

If no need, I recommend using HIVE, you earn from the posts, to increase your HIVE Power up to a specific goal. Simply put, we get more upvotes from Trliste as a community, and you get more curation income from the posts and comments you upvote individually. Thank you for reading. Good Luck.

İhtiyacınız yoksa, yazılardan elde ettiğiniz HIVE’I, belirli bir seviyeye kadar HIVE Power’ı arttırmada kullanmanızı tavsiye ediyorum. En basitinden, topluluk olarak Trliste’den daha fazla oy alırız, bireysel olarak da oyladığınız yazılar ve yorumlardan daha fazla kürasyon geliri elde edersiniz. Okuduğunuz için teşekkür ederim. Bol kazançlar.0
0
0.000
24 comments
avatar

They can't go wrong if they take some lessons from you!

0
0
0.000
avatar
(Edited)

I think most of them are already aware of the importance of HP. Thank you my friend ;)

0
0
0.000
avatar

Güzel bir çalışma olmuş. Belli aralıklarla bunu bizimle paylaşman da gayet yararlı olur.
@anadolu'yu eklemeyi unutmuşsun. 😀

0
0
0.000
avatar

Listede üst sıralarda yer almak hoşuma gidiyor. Hatta ilk 5'teyim. @damla ile yarışma şansım yok ancak en azından sıramı korusam iyi olur. Bu HPUD etkinliği topluluğumuzda büyük bir farkındalık oluşturdu. Umarım bu şekilde devam ederiz ve topluluğumuzun oy gücü ciddi miktarda artar. Hive'da olan düşüşten dolayı pek gözle görülmüyor ancak tekrar yükseldiği zaman topluluk üyelerimiz ne kadar desteklendiklerini daha iyi fark edecekler 😊

0
0
0.000
avatar

Tatlı bir rekabet olarak bakarsak herkesin ust siralarda olmayi istemesinin yine kendisine ve topluluga faydasi olacaktir. Tesekkurler.

0
0
0.000
avatar

Hive Power 'ın önemini burada daha net görebiliyoruz. İlk defa böyle bir liste görüyorum. Kendi ismini görünce de bir yıl öncesine ilk katıldığım zaman aklıma geldi. Topluluğumuz TRLİSTE HPUD etkinliği sayesinde önemli bir sıçrama kaydettiğini de söyleyebiliriz. Güzel bilgilendirme yazısı için çok teşekkürler.

0
0
0.000
avatar

Ho Ho Ho! @videoaddiction, one of your Hive friends wishes you a Merry Christmas and asked us to give you a new badge!

The HiveBuzz team wish you a Merry Christmas!
May you have good health, abundance and everlasting joy in your life.

To find out who wanted you to receive this special gift, click here!

You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking

Check out our last posts:

Christmas Challenge - Offer a gift to your friends
HiveBuzz World Cup Contest - Sponsor Feedback and Feedback Request
HiveBuzz World Cup Contest - Prizes from our sponsors
The Hive Gamification Proposal Renewal
0
0
0.000