HiveStats Monthly Progress - November 2022 [ENG-TUR]


I took the photo from hive.io community and rearranged it.

One more month has passed by. It is time to write a HiveStats Monthly Account Progress post. Account Progress post has been one of the posts I like to share very much on HIVE. I have already started to write it once in every 14 days as well.

Bir ay daha geçip gitti. HiveStats aylık gelişim yazısı yazma zamanı geldi. Hesap Gelişim yazısı, HIVE'de paylaşmayı en çok sevdiğim yazılardan biri oldu. Bunu artık 14 günde bir yazmaya da başladım.

If you also want to analyze your 7 or 30 days stats on HIVE Blockchain, just write your account name on https://hivestats.io/, all is collected in one page.

Siz de HIVE Blokzincirinde 7 ve 30 günlük verilerinizi analiz etmek istiyorsanız, hesap adınızı buraya https://hivestats.io/ yazmanız yeterli, herşey tek bir sayfada toplanmıştır.

Although the significant drop in the value of HIVE and other cryptocurrencies in recent days has upset us a little, we continue to be on HIVE. After a busy October, I can say that I was able to standardize my activity and rewards level on HIVE. As usual, I shared four posts in November. I think I will increase this number soon because I have a winter period ahead of me. Now that the weather has cooled down, I will have more time to devote to HIVE in the coming weeks as my social activities will decrease further. I have draft articles that I have prepared beforehand, I need to edit them. Thus, I want to break my record in September. However, as always, the more free time I have, the more I try to be active on HIVE by posting, voting and commenting on posts thanks to the @ecency app.

Son günlerde HIVE ve diğer kriptoparalarının değerindeki kaydadeğer düşüş moralimizi biraz bozsa da HIVE’da olmaya devam ediyoruz. Yoğun bir Ekim ayından sonra HIVE’daki aktifliğimi ve getiri düzeyimi standart hale getirebildim diyebilirim. Kasım ayında da her zamanki gibi dört yazı paylaştım. Bu sayıyı yakında arttıracağımı düşünüyorum çünkü önümüzde bir kış dönemi var. Artık havalar soğudu, sosyal aktivitelerim daha da azalacağından gelecek haftalarda HIVE’a ayıracağım daha fazla zamanım olacak. Taslak halinde önceden hazırladığım taslak yazılarım var, bunları düzenlemem gerek. Böylece Eylül ayındaki rekorumu da kırmak istiyorum. Yine de her zamanki gibi, ne kadar çok boş zamanım olursa, @ecency uygulaması sayesinde post paylaşarak, oy vererek ve paylaşımlara yorum yazarak HIVE'de o kadar çok aktif olmaya çalışıyorum.


Taken from https://hivestats.io/

Here is the some data that was collected from HiveStats for November:

I received 9.15 HIVE from Curation Rewards, 51.19 HIVE and 21 HBD from Author Rewards, and 7.61 HBD interest payout from Saving account in November. Comparing to October, there is about %3 decrease in author rewards. Curation rewards increased %5; however, APR rate decreased from 8.44% to %8.40% despite upvoting the posts on HIVE while my HP was mostly above %85 in this month. HBD interest payout increased 6% thanks to the raised HBD interest rate to %20. Although the share of HBD rewards has been decreased in the rewards pool, I continue to save some more HBD. I think to convert some of them to HIVE to power up when its price is over more than $1. No matter what the price of HBD is, I will also convert my future HBD earnings to HIVE to Power Up after accumulating 500 HBD in the saving account.

Kasım ayı için HiveStats'dan alınan bazı veriler şöyledir:

Kasım ayında 9.15 HIVE Kürasyon gelirlerinden, 51.19 HIVE ve 21 HBD Yazar gelirlerinden, ve 7.61 HBD Faiz gelirini Tasarruf hesabından elde ettim. Ekim ayına kıyasla, yazar gelirlerinde yaklaşık %5 düşüş var. Kürasyon gelirleri %5 arttı; buna karşın, bu ay HIVE'daki yazıları genellikle oy gücüm %85 üzerindeyken oylamama rağmen yıllık kürasyon getiri oranı da %8.44'den %8.40'a geriledi. %20'ye arttırılan faiz oranı sayesinde HBD Faiz geliri %6 arttı. Ödül havuzundan HBD kazanımlarının azaltılmasına karşın biraz daha HBD biriktirmeyi planlıyorum. HBD’nin fiyatı 1 doların çok üzerine çıktığı zaman birazını HIVE’a çevirip oy gücümü (kovan gücü) arttırmayı düşünüyorum. HDB’nin fiyatı ne olursa olsun tasarruf hesabımda 500 HBD biriktirdikten sonra elde edeceğim HBD’leri de HIVE’a çevirip HIVE oy gücümü arttırmada kullanacağım.

I achieved my second goal on HIVE, 1250 HP milestones, in September. My next goal is to achieve 1500 HP milestones. I reached 65 reputation in September and the next phase is to reach 66 reputation. I could increase my HIVE Power to 1408 HP and my reputation to 65.9 reputation in November.

Eylül ayında HIVE'daki ikinci hedefim olan 1250 HIVE oy gücü kilometre taşına ulaşmıştım. Bir sonraki hedefim ise 1500 HIVE oy gücü kilometre taşına ulaşmak. Eylül ayında 65 repütasyona ulaşmıştım ve bir sonraki adım ise 66 repütasyona ulaşmak. Kasım ayında HIVE oy gücümü 1408 HP'a, repütasyonumu ise 65.9'a yükselttim.

From June on, I have started to share my first five Hive-Engine tokens staked in my wallet as well. I also analyze them in my HiveStats post. Here are my first five staked Hive-Engine tokens data that was collected from HiveStats for November:

Haziran ayından itibaren, Hive-Engine cüzdanımda kilitlediğim ilk beş token bilgilerini de paylaşmaya başladım. HiveStats yazımda bunları da analiz ediyorum. Kasım ayı için HiveStats'dan alınan kilitlediğim ilk beş token bazı şöyledir:


Taken from https://hivestats.io/

During the 30-day period, Leo increased 2%, WAIV 0.8%, POB 11%, CENT 10% and CTP 19%. There have been significant increases particularly in CTP, CENT and POB in this period. Since the HiveStats ranking is based on the USD value of the tokens, the top 5 ranking is changeable. Monthly Hive-Engine token earnings are equivalent to 2.5 HIVE.

30 günlük süreçte Leo %2, WAIV %0.8, POB %11, CENT %10 ve CTP %19 artış göstermiştir. Bu süreçte özellikle CTP, CENT ve POB tokenlerinde önemli artışlar olmuştur. HiveStats sıralaması tokenlerin USD değerine göre olduğu için ilk 5 sıralaması değişkendir. Aylık Hive-Engine token kazancımın 2.5 HIVE'a denk gelmektedir.

I have been trying to e active almost every day on HIVE since August 2021. 2022 has already been the year which I have shared the most posts, read the most posts, upvoted the most posts, received the most upvotes, commented on the most posts, and received the most comments on HIVE. I hope that I will realize much more and reach my next goals in 2022.

2021 Ağuston ayından itibaren hemen hemen hergün HIVE'de aktif olmaya çalışıyorum. 2022 yılı şimdiden HIVE'de en çok yazı paylaştığım, en çok yazı okuduğum, en çok paylaşıma oy verdiğim, en çok oy aldığım, paylaşımlara en çok yorum yaptığım ve en çok yorum aldığım yıl oldu. Umarım 2022 yılında daha fazlasını gerçekleştirip sonraki hedeflerime ulaşacağım.

I would like to thanks @LeoFinance team for the contributions to HiveStats. Hope to have more stats to write in the next monthly progress post. I wish everybody prosperous days. Thank you for reading.

HiveStats'a katkılarından dolayı @Leofinance ekibine teşekkür ederim. Umarım bir sonraki aylık gelişim yazısında yazacak daha fazla istatistiğim olur. Herkese bol kazançı günler dilerim. Okuduğunuz için teşekkür ederim.0
0
0.000
10 comments
avatar

Bu site ile butun hesap gelişimini takip etmek cok guzel birşey bu guzel yazi icin tesekkur ederim.

0
0
0.000
avatar

Böyle istatistik içeren paylaşımları seviyorum. Bir dönem ben de aylık hatta haftalık çok sade raporlar hazırlıyordum. Ama uzunca bir süredir bunu yapmayı farkında olmadan bırakmışım. 😀
Tekrar başlamak için bugün iyi bir zaman.

0
0
0.000
avatar

Hazir ayin 1'i iken aylik bir raporla baslayabilirsin :)

0
0
0.000
avatar

Evet bunu yapmalıyım. Teşekkürler. 😀🙏

0
0
0.000