HiveStats 14 Day Progress - September 2022 [ENG-TUR]


I took the photo from hive.io community and rearranged it.

This is my sixth 14 Day Progress post. As I have said before, Account Progress post has been one of my favourite posts I like to share very much on HIVE. I hope that I will be able to share it once in every 14 days as well. Thus, I don't need to wait for a month to share this kind of post I like.

I share my Account Progress posts on HIVE TR Community to support TR Community.

Bu benim altıncı 14 Günlük Hesap Gelişim yazım. Hesap Gelişim yazısı, HIVE'de paylaşmayı en çok sevdiğim yazılardan biri olduğunu söylemiştim. Umuyorum ki 14 günde bir de Hesap Gelişim yazılarımı paylaşabileceğim. Böylelikle, bu sevdiğim yazı türünü paylaşmak için bir ay beklememe gerek kalmayacak.

Hesap Gelişim yazılarımı TR Topluluğuna destek olmak için HIVE TR Topluluğunda paylaşıyorum.

HIVE has been an addiction for me. HIVE has also been the social media platform that I use the most. I try to be active on HIVE everyday by posting, upvoting and commeting on posts thanks to @ecency DApp.

HIVE benim için artık bir bağımlılık haline geldi. HIVE ayrıca en çok kullandığım sosyal medya platformu oldu. @ecency uygulaması sayesinde post paylaşarak, oy vererek ve paylaşımlara yorum yazarak HIVE'de her gün aktif olmaya çalışıyorum.

If you also want to analyze your stats on HIVE Blockchain, just write your account name on https://hivestats.io/, all is collected in one page.

Siz de HIVE Blokzincirinde verilerinizi analiz etmek istiyorsanız, hesap adınızı buraya https://hivestats.io/ yazmanız yeterli, herşey tek bir sayfada toplanmıştır.


Taken from https://hivestats.io/

Here is the some data that was collected from HiveStats for the first 14 days of September:

I guess September has already been my most productive month since I joined HIVE. I will take stock of it again while preparing monthly progress post. I received 3.64 HIVE from Curation Rewards, 72.89 HIVE and 41,08 HBD from Author Rewards, also 2.77 HBD interest payout from Savings in the first 14 days of September. All the earnings increased compared to the previous post. APR rate increased from 7.29% to 8.03%. It is because I used the Hive Power only when it was above 80%. Thanks to the increased interest rate from %12 to %20, I think the number of people who keep HBD in their savings account will increase because there is no financial institution in the world that pays 20% interest for an instrument that is almost equal to $1. Despite the reduced HBD earnings from the rewards pool, I will continue to save HBD some more time. However, I think to convert some of them to HIVE to power up when its price is over more than $1.

Eylül ayının ilk 14 günü için HiveStats'dan alınan bazı veriler şöyledir:

Sanırım Eylül ayı şimdiden HIVE'a katıldığımdan bu yana en verimli ay oldu. Aylık gelişim yazımı yazarken bunun değerlendirmesini tekrar yapacağım. Eylül ayının ilk 14 gününde 3.64 HIVE Kürasyon Gelirlerinden, 72.89 HIVE and 41.08 HBD Yazar gelirlerinden, 2.77 HBD Faiz gelirinden elde ettim. Bir önceki yazıma kıyasla tüm gelirler artmış durumda. Yıllık kürasyon getiri oranı %7.29'dan %8.03'e yükselmiş. Bunun nedeni Hive Oylama Gücümü sadece %80'in üstünde olduğu zamanlar kullanmam. Faiz oranının %12'den %20'ye arttırılması sayesinde, HBD'yi birikim hesabında tutanların sayısının artacağını düşünüyorum çünkü hemen hemen 1 Dolara eş değer olan bir enstrüman için Dünya'da %20 faiz veren bir finansal kuruluş yok. Ödül havuzundan HBD kazanımlarının azaltılmasına karşın, HBD biriktirmeye bir süre daha devam edeceğim. Buna karşın, HBD’nin fiyatı 1 doların çok üzerine çıktığı zaman birazını HIVE’a çevirip oy gücümü arttırmayı düşünüyorum.

I achieved my first goal on HIVE, 1000 HP milestones, in July. My second goal is to achieve 1250 HP milestones. I reached 65 reputation in September and the next phase is to reach 66 reputation. As of today, I have increased my HIVE Power to 1180 HP and my reputation to 65.2 reputation.

Temmuz ayında HIVE'deki ilk hedefim olan 1000 HIVE oylama gücü kilometre taşına ulaştım. İkinci hedefim 1250 HIVE oylama gücüne ulaşmak. Eylül ayında 65 repütasyona ulaştım ve bir sonraki adım ise 66 repütasyona ulaşmak. Bugün itibariyle HIVE Oylama gücümü 1180 HP'a, repütasyonumu ise 65.2'ye yükselttim.

From June Monthly Progress post on, I have started to share my first five Hive-Engine tokens staked in my wallet as well. Now I can also analyze them comparing to my last HiveStats post. Here are my first five staked Hive-Engine tokens data that was collected from HiveStats as of 14th day of September:

Haziran ayınan itibaren, Hive-Engine cüzdanımda kilitlediğim ilk beş token bilgilerini de paylaşmaya başladım. Şimdi onları bir önceki HiveStats yazımla kıyaslayarak analiz edebilrim. Eylül ayının 14. günü itibariyle HiveStats'dan alınan Hive-Engine cüzdanımda kilitlediğim ilk beş token bilgileri şöyledir:


Taken from https://hivestats.io/

During the 14-day period, Leo increased 0.5%, WAIV 2.5%, CENT 5% and POB 8%. The token named Chary ranks among top 5 tokens in this month due to the increase in its price. Since the HiveStats ranking is based on the USD value of the tokens, the top 5 ranking is changeable.

14 günlük süreçte Leo %0.5, WAIV %2.5, CENT %5 ve POB %8 artış göstermiştir. Chary adlı token ise fiyatındaki artış nedeniyle bu ay ilk 5 sıralamasına girmiş. HiveStats sıralaması tokenlerin USD değerine göre olduğu için ilk 5 sıralaması değişkendir.

I have been active almost everyday on HIVE since August 2021. 2022 has been the year in which I have shared the most posts, read the most posts, upvoted the most posts, received the most upvotes, commented on the most posts, and received the most comments on HIVE. I hope that I will realize much more and reach my next goals in 2022.

2021 Ağuston ayından itibaren hemen hemen hergün HIVE'de aktifim. 2022 yılı, HIVE'de en çok yazı paylaştığım, en çok yazı okuduğum, en çok paylaşıma oy verdiğim, en çok oy aldığım, paylaşımlara en çok yorum yaptığım ve en çok yorum aldığım yıl oldu. Umarım 2022 yılında daha fazlasını gerçekleştirip bir sonraki hedeflerime ulaşacağım.

I would like to thanks @LeoFinance team for the contributions to HiveStats. Hope to see you in the next monthly progress post.

Thank you for reading.

HiveStats'a katkılarından dolayı @Leofinance ekibine teşekkür ederim. Bir sonraki aylık gelişim yazısında görüşmek üzere.

Okuduğunuz için teşekkür ederim0
0
0.000
20 comments
avatar

Congratulations @videoaddiction! You have completed the following achievement on the Hive blockchain and have been rewarded with new badge(s):

You distributed more than 24000 upvotes.
Your next target is to reach 25000 upvotes.

You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

To support your work, I also upvoted your post!

Check out the last post from @hivebuzz:

HiveFest⁷ - Participate in the Balls of Steel tournament and get a new badge
New badge - LEO Power Up Day - September 15, 2022
HiveFest⁷ badges available at the HiveBuzz store
Support the HiveBuzz project. Vote for our proposal!
0
0
0.000
avatar

Balina olma yolunda sana başarılar dilerim. Her gün daha da ilerliyorsunuz. Paylaşımların sayesinde ben ve benim gibi platforma yeni olan insanlara da yol gösteriyorsun. Teşekkürler.

0
0
0.000
avatar

Tesekkurler. Umarim birgun olurum, daha çok yolumuz var ;) Rica ederim.

0
0
0.000
avatar

Congratulations…. HiveStats are awesome. When I realized how much I was earning with HBD savings I decided to sell all my Hive for HBD.

0
0
0.000
avatar

Güzel bilgiler paylaşıp güzel ilerleme katetmişsin tebrik ediyorum paylaşımların sayesinde neler yapmam gerektiğini öğreniyorum teşekkür ederim

0
0
0.000
avatar

Böyle yazıları okumak gerçekten keyifli. Kendi gelişimimi görmek gibi başkalarının gelişimini görmek de bana ilham kaynağı oluyor. Hivestats'ta tokenlere dair veriler olduğunu bilmiyordum, artık onu da oradan kontrol edeceğim. Paylaştığınız için çok teşekkürler. Umarım bu yolda başarılı olmaya devam edersiniz ve her şey istediğiniz gibi olur.

0
0
0.000
avatar

Tesekkurler, umarim hepimiz bu yolda gerekli gelisimi gosteririz.

0
0
0.000
avatar

böyle gelişim yazılarını okumayı sevdiğimi söylemiştim
tebrik ederim, hedeflerine adım adım yaklaşman ve bunu bizimle paylaşman motive edici oluyor 🌸

0
0
0.000