HIVE Power Up Day - January 2023 [ENG-TUR]


I took the photo from hive.io community and rearranged it.

Hi Friends

Many cryptocurrencies, including HIVE, lost significant value due to the bankruptcy of the FTX cryptocurrency exchange and some of investors turned towards Gold in November. I can say that December was a quiet month for cryptocurrencies. The price of HIVE dropped as low as $0.25 sometime in December. It has been currently fluctuating between the $0.25-$0.30 band.If you believe that the HIVE platform and its token will get even more valuable in the future, the duty of us, Hivers, here is to hold as much HIVE as possible. The best way to do this is to Power Up. I have always emphasized the importance of HIVE Power for the Hive blockchain in my posts about HIVE. In the posts I have run into on HIVE recently, I see that people are gradually becoming more conscious of the importance of HIVE Power. The best example of this is the @trliste Power Up Day event which has been organized by the TR Community since October.

Merhaba Arkadaşlar

Kasım ayında FTX kripto borsasının iflas etmesi nedeniyle HIVE de dahil olmak üzere birçok kriptopara önemli ölçüde değer kaybetmiş ve yatırımcıların bir kısmı Altına yönelmişti. Aralık ayı ise kriptoparalar için sakin geçti diyebilirim. Aralık ayında HIVE’in değeri bir ara $0.25’ye kadar düştü. Bu aralar $0.25-$0.30 bandında dalgalanıyor. Eğer HIVE platformunun ve tokeninin gelecekte daha da değerleneceğine inanıyosanız, biz Hivecilerin burda üzerine düşen mümkün olduğunca HIVE’yi elinde tutmaktır. Bunun en güzel yolu da HIVE Oy Gücünü (Kovan Gücü) arttırmaktır. Zaten HIVE ile ilgili yazdığım yazılarda HIVE Oy Gücününün Hive blokzinciri için önemini hep vurgulamışımdır. Son zamanlarda HIVE’da denk geldiğim yazılarda, insanların yavaş yavaş HIVE Oy Gücünün önemi konusunda bilinçlendiğini görüyorum. Bunun en güzel örneği TR Topluluğunun Ekim ayından itibaren düzenlemeye başladığı Trliste Oy Gücü Arttırma Günü etkinliğiydi.

You must have a considerable HP to exist on HIVE blockchain and affect it. In order to have HP, you must be active here and power up with the HIVE tokens you have been rewarded. I would like to thank @hivebuzz, @traciyork and others for initiating a very meaningful and beneficial event for the entire HIVE Community, which is held on the first day of each month to encourage powering up. I have participated in HIVE Power Up Day since April 2022. Today, I participated in the first event of 2023 by increasing 10 HP and participated in HPUD event tenth time in general. 10 Hive may not be a very high amount; however, I already power up the HIVE tokens I have received since the day I joined HIVE, to increase my HIVE Power. After reaching my goal of accumulating 500 HBD, I will convert HBD to HIVE to participate in both HIVE Power Up Day and Trliste Power Up Day events.

HIVE blokzincirinde var olmak ve bu blokzinciri etkilemek için mecburen hatırı sayılır bir HP’ye sahip olmanız gerekli. HP elde etmek için de burada aktif olmalısınız ve kazandığınız HIVE tokenleri ile oy gücünüzü arttırmalısınız. HIVE oy gücünü arttırmayı teşvik etmek için her ayın ilk gününde, tüm HIVE Topluluğu için çok anlamlı ve faydalı bir etkinliğe ön ayak olan @hivebuzz, @traciyork ve diğer kişilere teşekkür ederim. HIVE Oy Gücü Arttırma Gününe Nisan 2022’den itibaren katılıyorum. Bugün oy gücümü yine 10 HIVE arttırarak 2023 yılının bu ilk etkinliğine ve genel olarak da bu etkinliğine onuncu defa katıldım. 10 Hive çok yüksek bir miktar olmayabilir; ama, zaten HIVE’a katıldığım günden itibaren elde ettiğim HIVE tokenleri HIVE oy gücümü arttırmada kullanıyorum.

Here is the proof of my powering up 10 HIVE:

Oy gücümü 10 HIVE arttırdığımın kanıtı burdadır:


PEAKD

As said, I already power up all HIVE I receive from curation and author rewards once a week. Except that, I get %20 annual interest payout by transferring HBD, which I receive together with HIVE, into my savings account in my wallet. As I mentioned in the previous post I shared today, my next goal on HIVE is to reach 1500 HP. Even after reaching 1500 HP, I will continue to power up. As for HBD, I have long been transferring HBD into the saving account as the interest rate was increased to 20%. However, after reaching my goal of accumulating 500 HBD, I will convert my future HBD earnings (HBD interest payouts included) to HIVE to participate in both HIVE Power Up Day and Trliste Power Up Day events. I also think to convert some of them to HIVE to power up when its price is over more than $1. Consequently, I will have done Power Up in either case. Converting some of HBD interest payouts to HIVE, I already participate in HPUD.

Söylediğim gibi, zaten kürasyon ve yazarlık gelirlerinden elde ettiğim HIVE’ı her haftada bir kere düzenli olarak oy gücümü arttırmada kullanıyorum. Bunun dışında, HIVE ile birlikte elde ettiğim HBD’yi ise cüzdandaki birikim hesabıma atarak yıllık %20 faiz geliri elde ediyorum. Bugün paylaştığım başka bir yazımda da belirttiğim üzere HIVE’deki bir sonraki hedefim 1500 HP’a ulaşmaktır. 1500 HP hedefime ulaştıktan sonra da oy gücümü arttırmaya devam edeceğim. HBD konusunda ise faiz oranı %20'ye arttırıldığı için uzun zamandır birikim hesabına HBD transfer ediyorum. Buna karşın, 500 HBD biriktirme hedefime ulaştıktan sonra elde edeceğim HBD’leri (HBD faizleri dahil) HIVE’a çevirip hem HIVE Oy Gücü Arttırma Günü hem de Trliste Oy Gücü Arttırma Günü etkinliklerine katılacağım. HBD’nin fiyatı 1 doların çok üzerine çıktığı zaman birazını HIVE’a çevirip oy gücümü arttırmayı da düşünüyorum. Sonuç olarak, her iki durumda da oy gücümü arttırmış olacağım. Zaten HIVE Oy Gücü Arttırma Gününe katılmak için faiz gelirlerimin bir kısmını HIVE’a çevirip oy gücümü arttırıyorum.

As I stated in my previous posts, I see HIVE as a long-term investment. I also think that HIVE Power needs to be increased up to a specific goal for a stronger account and a stronger HIVE community. This goal can be 1000 HP, 5000 HP, 10000 HP or even more. Especially new members want to immediately cash out the HIVE or HBD they earn here. I don't recommend it if you are not in need. I think that the HIVE platform and HIVE will be very valuable in the future, and I take my steps thereafter.

May you have many days to power up even more.Thank you for reading.

Önceki yazılarımda da belirttiğim gibi ben HIVE’yi uzun vadeli bir yatırım olarak görüyorum. Ayrıca, daha güçlü bir hesap ve daha güçlü bir HIVE topluluğu için belirli bir hedefe kadar HIVE oy gücünün arttırılması gerektiğini düşünüyorum. Bu hedef 1000 HP, 5000 HP, 10000 HP veya daha fazlası olabilir. Özellikle yeni üyeler, burdan kazandıkları HIVE veya HBD’yi hemen nakde çevirmek istiyorlar. İhtiyacınız yoksa ben bunu önermiyorum. Bu şekilde hesabınız yerinde sayar sadece günü kurtarırsınız. Ben ilerde HIVE platformunun ve HIVE’nin çok değerlenceğini düşünüyorum ve adımlarımı buna göre atıyorum.

Oy gücünüzü daha fazla arttırabildiğiniz nice günlere. Okuduğunuz için teşekkür ederim.0
0
0.000
12 comments
avatar

Ben de ilk kez her ayın ilk günü yapılan power arttırma etkinliğine katıldım. Söylediklerinizde haklısınız burada sabit durmaya yer yok sürekli hesabı yükseltmeye çalışmak uzun vadede daha çok yarar sağlıyor. Tekrardan mutlu yıllar ve bol power uplar :))

0
0
0.000
avatar

"Damlaya damlaya göl olur"sözünü atalarımız boşa söylememiş yine o gücünüz.✨

0
0
0.000
avatar

Bugün ben de katılacağım. Birkaç aydır katılıyorum buna. Güzel oluyor. 😂

0
0
0.000
avatar

Çok iyi. 10 HIVE bahane, Tûrkler de görûnsün bu aktivitede ;)

0
0
0.000
avatar

@videoaddiction, happy New 2023 Year! Best wishes to you and your family!

p.s. I also powered up HIVE earlier today.

0
0
0.000
avatar

Thank you. Happy New Year too. Congrats mate, we should help HIVE to stand 💪

0
0
0.000
avatar

Gördüğüm kadarıyla 500 HBD'ye ulaşmanıza çok az kalmış. O zaman sizi de bir sonraki Trliste Hpud'ta aramızda göreceğiz. Hesabınızın gelişimini bizimle paylaştığınız için teşekkürler 😊

0
0
0.000
avatar

Congratulations @videoaddiction! You received a personal badge!

You powered-up at least 10 HIVE on Hive Power Up Day! This entitles you to a level 1 badge.
Participate in the next Power Up Day and try to power-up more HIVE to get a bigger Power-Bee.
May the Hive Power be with you!

You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking

Check out our last posts:

Be ready for the first Hive Power Up Month of the year 2023!
Update For Regular Content Creators - New Yearly Author Badge
PUD - PUH - PUM - It's all about Power Up!
The Hive Gamification Proposal Renewal
Support the HiveBuzz project. Vote for our proposal!
0
0
0.000