Ako vyťažiť z nízkej ceny Hive vďaka Ecency

avatar
(Edited)

Aktuálny výrazný pokles ceny Hive je samozrejme nepríjemný. Za posledný mesiac padla jeho cena takmer na polovicu a spolu s ňou sa patrične zmenšili aj autorské odmeny. Mnohí si preto kladú otázku, či sa na Hive vôbec ešte oplatí písať.


HIVE_1M_graph_coinmarketcap.png
Vývoj ceny Hive v USD za posledný mesiac. Zdroj: coinmarketcap.com

Tento pokles sa však dá aj využiť. Prvou očividnou príležitosťou je využiť tento prepad ceny na dokúpenie Hive, resp. následné zvýšenie Hive Power (HP) a tým aj pasívneho príjmu vo forme kurátorských odmien. Podobný osud ako Hive ale postretol aj väčšinu ostatných kryptomien, takže zmysel to má zrejme iba vtedy, ak na nákup použijeme fiat alebo niektorý zo stablecoinov, ktoré sú na fiat naviazané (s výnimkou TerraUSD, samozrejme ;) ). Ja som mal napríklad odložených 30 HBD na savings účte, takže som ich teraz vybral a zmenil ich na trhu na Hive. Škoda, že som si HBD neodližil viac, oplatilo by sa to.

Nízka cena Hive sa ale dá využiť na oveľa rýchlejšie zvyšovanie Hive Power aj keď práve veľa voľných fiat (alebo fiat-pegged) zdrojov nemáme, a to vďaka Ecency - konkrétne vďaka ich programu výmeny Ecency bodov za upvote článku. Ecency body sa dajú získavať za aktivitu (napísanie članku, komentovanie, hlasovanie... ), za delegované HP, alebo sa dajú kúpiť - 500 Ecency bodov vyjde na $1, teda približne 1 HBD. Týchto 500 bodov sa ale dá vymeniť za hlas v hodnote $3.333, ako vidieť na obrázku nižšie.

ecencyboost.png

Autorská odmena z tohto hlasu je $1.6665, takže sa to oplatí, aj keď sú body kúpené za $1. Z toho cca $0.833 dostane autor vo forme HBD, takže ak daný článok dostane aj zopár iných hlasov, zrejme zarobí viac ako 1 HBD, ktoré sa dá potom znova použiť rovnakým spôsobom. Ďalších $0.833 potom autor dostane v Hive podľa aktuálnej ceny.

Všimnite si ale podstatnú vec, že cena hlasu je stanovená v USD. To znamená, že jeho cena v USD ostala zachovaná napriek poklesu ceny Hive - pri polovičnej cene Hive dostanete jednoducho 2x väčší hlas (v %). V tomto prípade je to teda opačne ako to pri hlasovaní funguje. Tam sa vždy bez ohľadu na cenu Hive zachováva autorská odmena v Hive/HP a podľa trhu sa mení odmena v HBD, ktorá je teraz približne polovičná, ako bola pred mesiacom. Pri uvedenom hlase od Ecency je premenlivou percentuálnou silou hlasu zafixovaná odmena v HBD a mení sa odmena v Hive/HP, ktorá je teraz približne 2x väčšia, ako bola pred mesiacom. Pri využítí týchto hlasov za body teda HP rastie oveľa rýchlejšie ako pri vysokej cene Hive, pričom odmeny v HBD ostávajú nemenné... oplatí sa, hlavne teraz :)

Posted Using LeoFinance Beta0
0
0.000
4 comments
avatar

A máš to potvrzené pozorováním, nebo je to jen domněnka?

0
0
0.000
avatar

Při čtení mě napadlo totéž, na co se Tě ptal @godfish... Už jsi to zrealizoval?

0
0
0.000
avatar
(Edited)

@godfish @krakonos V cenovom rozsahu cca $0.6 - $1.5 to mám overené pozorovaním. Hodnota ostatných hlasov kolísala podľa aktuálneho kurzu Hive, ale hlas od Ecency mal stále hodnotu $3.333. Naposledy aj v tomto článku, kedy už bola cena Hive okolo $0.6. Aktuálne to ukazuje hodnotu hlasu od Ecency trochu menej,asi $2.9, to je ale preto, že váha hlasu bola nastavená pri kurze $0.6 a teraz je $0.5.

EDIT: Práve nabehol na tento článok hlas od Ecency a aj teraz je v hodnote $3.333 :)

0
0
0.000