Spekulace a 87 dni

avatar

Tak jo je to tu 87 dnů do půlení. Trhy se definitivně probudily ale jak, kam nebo kam až... no když objevíte křišťálovou kouli tak dejte vědět, rád se taky kouknu.

Tohle půlení je dozajista jiné. To první co si pamatuju bylo 28 listopadu roku 2012. Panovali tehdy obavy jestli vůbec bitcoin přežije půlení a teorie o udržitelnosti těžby a podobně. Taky byla jen jedna burza která pak zkrachovala nebo ji vykradly, no zkrátka byly to těžké začátky. To z jedenáctého června 2016 si už asi pamatujete i vy. Byla to jiná doba, bylo spoustu burz a dokonce i forky proběhly, dokonce i nějaký ten bankomat byl běžná záležitost a několik kaváren v Praze bralo btc. Nabalili se noví spekulanti/uživatelé a začala altcoinová horečka. Vylezly jsme na bájných 20k a poslední dva roky jsme prošly vystřízlivěním. Přeci jen tolik Lamb s poznávácí značkou BTC nepotkáváte.

Jenže je to tu zase a je to za rohem, třetí půlení je na dohled a věci jsou zase jinak. Je spousty teorií o tom kam cena poletí ale mají jednu společnou věc nikdo neříká že to půjde dolu.
Pokud se podíváme na důležitá čísla tak jedno z hlavních je inflace. Ta dnes činí 3.67% což je více než ta oficiálně uváděná centrálními bankami. Ale po půlení se dostaneme na 1.8%. Tohle číslo je podstatné, protože inflace BTC bude menší než kdejakého státu a pokud btc zpevňuje i když máme inflaci větší než státní peníze jak teprve porosteme až bude inflace menší?
Ale mnohem podstatnější je kolik uživatelů bitcoin používá. V roce 2017 Cambridge univerzity provedla výzkum a její výsledek byl mezi 3 až 6 miliony uživatelů. Když se podíváme na současnost tak s jistotou se může říci že aktivních uživatelů je něco kolem 25 miliónů. To je celkem solidní nárůst, který se stal po druhém půlení. Také tu máme obrovské množství další kryptoměn a burz a směnáren. A vůbec vyrábí se harware na míru bitcoinové síti ať už to jsou HW peněženky, bankomaty, těžítka nebo nody. Máme vlastní zpravodajské servery a vznikají komunity i na ostatních kryptoměnách. Možná že číslo všech aktivních uživatelů krypta klidně přesáhne 100 miliónů. Nemluvě o přílivu programátorů a vývojářů do tohoto businesu.

Většina dnešních uživatelů se dívá optimisticky na budoucnost a na cenu BTC. Ale co hlavní jsou zase zkušenější zažili totiž 4leté období vzestupu a pádu, a jejich chování se změnilo od minula. I jejich přístup. Je fakt že stále většina chce zbohatnou a ne tak úplně používat krypto. Ale ať si myslí co chtějí oni ho používají, posílají si krypto na burzy obchodují objevují jiné měny a kupují si HW peněženky. Stále také více přibývá lidí co pravidelně spoří do krypta.

Všechny tyhle faktory se promítnou do ceny krypta před půlením BTC, ale co víc promítnou se do jeho růstu po půlení. A jestli opravdu poroste hodně a překoná cena BTC 100k dolarů tak zase bude mnohem více lidí co budou vyprávět mnohem více lidem že si to lambo koupily díky kryptu a tak těch pár desítek milionů uživatelů mnohem snadněji rozšíří informace ostatním obyvatelům této planety. A osobně si myslím že už se pomalu blížíme k bodu zlomu kdy najednou zničeho nic během pár měsíců bude taková masová adopce a klidně třeba třetina planety najednou bude používat nějaké krypto. Ale jestli to bude po tomhle půlení nebo až po tom v roce 2024 se uvidí... jisté je že to je opravdu jen kousek cesty kdy nás čeká to vysněné bohatství. Je totiž jasné že je jedno jestli patříte do první vlny uživatelů nebo do druhé vlny uživatelů, jste zkrátka napřed před vlnou třetí.

Můj progres třeba za těch devět let co jsem v kryptu se posun tak daleko že minimálně 10% svého měsíčního přijmu točím v kryptu, tedy tím myslím že platím služby a zboží v reálné ekonomice. Je mi jasné že jsem pořád ještě jeden z mála, ale vím že až vy budete v kryptu 9 let tak to bude mnohem větší část vaší výplaty, která každý měsíc proteče různými krypto sítěmi. :)

image.png0
0
0.000
14 comments
avatar

According to the Bible, Is the Bible final and complete? How does it support science? (Part 4 of 4)

(Sorry for sending this comment. We are not looking for our self profit, our intentions is to preach the words of God in any means possible.)Comment what you understand of our Youtube Video to receive our full votes. We have 30,000 #SteemPower. It's our little way to Thank you, our beloved friend.
Check our Discord Chat
Join our Official Community: https://beta.steemit.com/trending/hive-182074

0
0
0.000
avatar

Vyznívá to optimisticky, ale myslím, že ještě nějaká voda v Rio Pecos uteče, než se tak stane. Co říkáš na toto:

" A osobně si myslím že už se pomalu blížíme k bodu zlomu kdy najednou zničeho nic během pár měsíců bude taková masová adopce a klidně třeba třetina planety najednou bude používat nějaké krypto. Ale jestli to bude po tomhle půlení nebo až po tom v roce 2020 se uvidí... " (tj. smyšlený optimistický citát z roku 2016)

nebo

"A osobně si myslím že už se pomalu blížíme k bodu zlomu kdy najednou zničeho nic během pár měsíců bude taková masová adopce a klidně třeba třetina planety najednou bude používat nějaké krypto. Ale jestli to bude po tomhle půlení nebo až po tom v roce 2036 se uvidí... " (dtto ale z roku 2032 :) )

Já bych s tou adopcí tak optimistický nebyl, dokud to nebude jednodušší než vytáhnout šrajtofli z kapsy, tak to lidi dělat nebudou. Nějaké přesvědčení je k tomu nepřesvědčí. A než lidi pochopí podstatu krypta a to že tisknutím peněz se jim znehodnocují prostředky.....vlastně tak půlka lidí to nejspíš nepochopí nikdy....

0
0
0.000
avatar

na ta půlka co to nepochopí ta to nepotřebuje pochopit a popravdě mi přijde že už je to dost jednoduché, alespoň onchain transakce... dokonce to je i v čestině a v CZK takže placení je jednoduchý...
ale podle mě pro hraje právě ta cena, protože prostě ta zkušenost když víš že ti to sice kolísá le stále roste a pořád tempem který ti banka nikdy nedá... a banky pořád tisknou a tisknou a myslím že už je čím dál více lidí i mimo krypto co chápe že to tisknutí není dobrý... teď budou rušit eurocenty... tak to u nás zachvíli zruší koryny a dvojkoruny... páč je nikdo nechce...a pivo zachvíli bude v hospodě za 100... možná pak to konečně dojde více lidem a když uvidí jak lidi z krypta se mají lépe než oni ...
A další věc je internet a mikroplatby který zase přinesou LN... třeba jako tady
https://www.coindesk.com/top-bitcoin-developers-face-off-in-a-lightning-powered-boxing-match je to sice ve vývoji ale ono jednou to bude oblíbený :)

0
0
0.000
avatar

Zajímal mě by tvůj osobní tip, kam se cena BTC v souvislosti s tím nadcházejícím půlením (řádově třeba jednotky týdnů před nebo po) dostane :) Troufneš si hodit do placu nějakou cifru?

0
0
0.000
avatar

Můžu taky tipovat? :)

0
0
0.000
avatar

Samozřejmě :) Ale tady nic nevyhraješ :D

0
0
0.000
avatar
(Edited)

no půlení bych viděl klidně nový ath takže 20k
ale víš jak já jsme momentálně dost optimistickej, ještě to není euforie to je jasný, ale optimistickej jsme dost, což vnitřně vím že realita je jiná, může se udát hodně... ekonomika spomaluje plus jestli coronavir nějak brzo nezmizí tak světová ekonomika zatáhne za ruční brzdu a bude volnej pád z útesu... a jak tohle ovlivní cenu jeslti pozitivně či negativně to se uvidí...

0
0
0.000
avatar

Díky za názor :) Já si rád poslechnu (přečtu), co si myslí lidé, kteří daným tématům rozumějí víc, než já :)

0
0
0.000
avatar

Ale víš jak je to křišťálová koule :)

0
0
0.000