Zase Splinterlands

avatar

obrazek.png

Gameizace je zvláštní věc. Musí být ušitá na míru. Kdyby na těch kartičkách byla dejme tomu pěchota, motorizovaná pěchota, mechanizovaná pěchota, oddíl odstřelovačů, dragouni, huláni, polní dělostřelectvo, hrubé dělostřelectvo, železniční dělostřelectvo... Tak by mě to možná bavilo. Ale nějaké příšery s podivnými jmény...?

Ano, nebaví mě to. Ale někoho asi ano. Anebo v tom všichni vidíme jen a jen budoucí pasivní příjem? Kdo ví...

Syna už to taky moc nebere. Občas. Ale pravidelně denně odehrát 24 tahů? Ani v karanténě! A hrát za něj ručně? Zkuste si hrát tři dny ručně za dva účty. Když Vás to nebaví.

Před nějakou dobou mě @zirky pustil na svého robota. Já něco takového používat neumím. Efektivita (podíl výher) byla asi 30%. Tak jsem zkoušel hrát chvíli ručně...

Ono je to o duševním rozpoložení. Když si sednu k PC ráno v pět, nebo kradu čas po chvilkách po odpolednách a večerech, tak pospíchám, abych to už už měl z krku. A mám efektivitu ještě nižší než těch 30%. Jak ke mně rodina pořád chodí a něco chce. Přeci si hraju, tak proč by na mě nemohla mluvit a nemohl bych si občas odskočit, nebo na PC pustit ženu? Jasně...

Takže jsem @zirky zase požádal o spuštění mých dvou účtů na jeho robotovi. Zlatých 30%... Vždycky na začátku sezóny se soustředím a naženu ručně skóre nad 1000. Pak budu denně něco ztrácet... Ale lepší, než nechat tahy propadat. Když klesnu pod 400, abych nevypadl z Bronze II, zasáhnu ručně.

Co se denních kvestů týče, celkem je ignoruju. V Bronze II mám šanci na kartu 20%. A ani nevím, jaké je procento naděje, že bude nějak kloudná... Zítra jsem zvědavý, jestli nám se synem na konci sezóny něco přijde. Když ne, tak ne. Nespoléhám na to.

Jak píše @godfish, shromažďuju prostředky na koupi nových balíčků. Ale neočekávám od toho ještě zisk. Celý první rok, do září 2022, beru svoji účast jako školení. Musím si všechno osahat a zjistit, jak co vlastně funguje. Teď jedu metodou pokus - omyl.

V lednu budu mít k použití určitě nějakých 20.000 DEC. To bude na 50 balíčků Chaos Legion. No, možná budu mít velké štěstí a shromáždím víc... Těch sto balíčků, to by bylo fajn kvůli bonusu. Ale samozřejmě netuším, jestli se na mě dostane.

Taky netuším, jak při otevírání balíčků používat lektvary. Že by se použily samy automaticky? Zjistím na 1.balíčku. Tuším, že na každý balíček sada 5+5.

Pokud by se nedostalo, začnu nakupovat jednotlivé karty. Určitě mám v plánu Bronze I. Když do toho narvu 200 - 400 USD, mělo by to vyjít. Silver III je v plánu. Dvě truhličky a šance na kartu 50%... Teda, pokud se nezmění pravidla.

No a naše gilda... Získáváme 1% navíc ze souboje. Což je v mém případě nula nula nic. Jiný efekt z toho zatím nevidím. Z brawlů dostáváme jako gilda nějaké koruny. Co s nimi? Jednotlivec neobdrží nic. Až se postaví Store, tak snad taky dosáhneme na nějaké odměny... Nebo ne? A s těmi odměnami... Co? Vůbec nevím. Takže s dovolením nekupuji zajíce v pytli.

Odehrávat brawly? Zkusil jsem. Ale nevím, k čemu je to dobré. Tak nechávám ostatní.

Jakmile zjistím, co a jak v gildě funguje, doplatím, co jsem na příspěvcích nezaplatil. Chápu, že mi na moje otázky nikdo neodpovídá. Asi zatím v gildě nikdo nehrál, a tak taky nikdo nic neví. Ale na rozdíl ode mě ostatní přispívají...

Ta hra mě nebaví hrát. Ale baví mě ji sledovat, jak se vyvíjí. Myslím, že @greenmask9 měl pravdu, když psal, že ekonomika hry je zajímavější než hra samotná... Alespoň já to tak taky cítím.

No a ten printscreen. Souboj robota s robotem. V podstatě stejná mužstva... Jenomže "jeho robot" nasadil rychlého Vyvolavače. A vyhrál. Proč "můj robot" (teda @zirky -ho) nasadil pomalého? Taky nevím.

Kryptoměny, Hive, Splinterlands... To je pro mě jedna velká záhada. Já jsem tak maximálně na tu jednoduchou práci - na psaní příspěvků.

kraki-a.png0
0
0.000
12 comments
avatar

Nechtěj po mě vědět jak robot staví karty. Někteří roboti používají strategii nejpoužívanějších karet, ten můj by měl používat karty s nejlepším poměrem výher.
Jak poznat bota od klasických hráčů, to mi je taky záhada.
Karty jsou mi od začátku velkou neznámou, takže ti neporadím . A s tou hrou samotnou to vidím podobně jako ty.

0
0
0.000
avatar

Nebylo by nezajímavé se pokusit o tom diskutovat na tomhle fóru... Jak nejlépe nastavit robota.

0
0
0.000
avatar

Sám mohu nastavit jen četnost hraní a limit Capture Rate. Jinak vše záleží na autorovi bota jak to má nastavené. A v tom se jářku vůbec nevyznám.

0
0
0.000
avatar

Ještě jsou zajímavé 15 hive upvoty od @steemmonsters, ale já jsem třeba (zatím) na svůj post nedostal.

0
0
0.000
avatar

Myslím, že příspěvek, který není anglicky a není na patřičné grafické úrovni nemá šanci.

0
0
0.000
avatar

Ta jednoduchá práce je v konečném důsledku stejně nejvýnosnější :) Alespoň v poměru k investici.

0
0
0.000
avatar

Ano, přišel jsem na to. A na tu hrubou práci okolo si budu muset brzy někoho najmout.

0
0
0.000
avatar

Krakonoši, Krakonoši... děláš práci, která tě nebaví, hraješ hry, které tě nebaví... některé tvoje články jsou depresívní jak od Dostojevského...

0
0
0.000
avatar

A to ještě nepíšu o rodině a příbuzných...

0
0
0.000
avatar

Zkus to hrát na mobilu, je to takové efektivnější a zároveň tím zabiješ nudu třeba při čekání na autobus :)

0
0
0.000
avatar

V mém případě to není možné.

0
0
0.000