Vánoční páté přes deváté

avatar

Syn roste, my stárneme. Letos jsem poprvé vůbec nezdobil stromek. Už to dělal junior sám. Teda, do stojanu jsem ho ještě usazoval já...

On by to @kraki zvládl, ne že ne, ale... My nemáme stromek. My máme větev. U tchána rostou na zahradě i smrky. Aby nepřerostly únosnou mez, tak jsem jednomu před osmi lety uřízl špičku. A použil ji na Vánoce jako stromek.

A každý rok odbočí jedna, nejvyšší, větev a začne se chovat jako vedlejší kmen. Postaví se místo špičky. A já ji na Vánoce zase uříznu... A tak se to léta opakuje.

Ale odbočená a postavená větev není dokonalý vánoční stromek. Není absolutně rovná, ani není ovětvičkovaná ze všech stran pravidelně. Při instalaci do stojánku je třeba pečlivě rozvažovat, jak ji naklonit a zejména vyvážit a naaranžovat. A to jsem si tedy letos ještě udělal sám.

(Posuďte sami. Vůbec nevím, jaké jsou teď kurzy vánočních stromků na světových burzách... Ušetřili jsme hodně? Větve zbylé při řezání skončí na našich hrobech. Na Tři krále větev odstrojíme a odvezu ji rozstříhanou kamarádce, co má krbová kamna.)

Takže jsem na Štědrý den měl víc času studovat Písmo... Choť zatím přesazovala pokojové květiny. Nevařila. Jídlo připravoval @kraki. Mu bude dvanáct, samostatná myslící jednotka...

Pokojové květiny... Den předem, 23.12., jsme zajeli ke tchýni a tchánovi. Já řezal větev, manželka si narýpala něco země (proč kupovat substrát, když máme zahradu, kompostér, hnojiště...) na přesazování. @kraki si šel fotit betlém na náves a pak hrál dědečkovi, babičce a tetě na flétnu koledy. Z toho bude taky článek. Jeho.

Cestou k tchýni se stavujeme pravidelně v IKEA. Dali jsme si tam oběd. Háša miluje švédské masové kuličky s omáčkou. Dá si dětskou porci a pak sní polovinu dospělé porce mně i manželce... Prožrali a propili jsme čtyři stovky. (Stromeček?) Myslím, že to bylo levné. A hlavně nám chutnalo...

Cestou od tchýně jsem bral naftu. Překvapilo mě, jak je levná. Platil jsem 36,50 za litr. V Globusu. Do Globusu jsme stejně jeli. @kraki chtěl nakoupit ryby. Čerstvé. Ať to stojí, co to stojí. Koupil si půlkilový filet z volně žijícího lososa a tmavou tresku. A když už jsme tam byli...

@kraki přesvědčil Ježíška, že potřebuje nový penál. Žena nakoupila maso... A já si šel relaxovat na parkoviště do auta. Zatímco IKEA zela prázdnotou, Globus praskal ve švech.

A nastal Štědrý den. Každou chvíli cinkaly SMS zprávy. Někdy od lidí, které jsem si vůbec nepamatoval, i od těch, na které bych chtěl zapomenout. Ale některé i potěšily. Dtto maily na PC. Každá doba chce svoje.

Zajel jsem si na Olšany s větvemi a vánočními ozdobami. Lidí jak na Václaváku před Covidem. Napřesrok pojedu dřív... A půjdeme pak na primátorskou polévku na Staromák!

No a pak jsem se šel s @krakim projít, aby měl Ježíšek čas zabalit a připravit dárky pod stromeček. Následně byla večeře. Rozbalovali se dárky. Sestavovali se, zkoušeli... A pak jsem šel unavený spát.

Včera jsem si s rodinou udělal výlet ke strýci na Domažlicko. Dvě hodiny tam, dvě zpátky, tři u něj. A tím pro m skončily letošní Vánoce.

Cililink! Hurá! Začínají mi prázdniny!

P.S.: Pokoj lidem dobré vůle!0
0
0.000
8 comments
avatar

Do druhé nohy !PGM

0
0
0.000
avatar

Sent 0.1 PGM - 0.1 LVL- 1 STARBITS - 0.05 DEC - 15 SBT - 0.1 THG - tokens to @krakonos

remaining commands 0

BUY AND STAKE THE PGM TO SEND A LOT OF TOKENS!

The tokens that the command sends are: 0.1 PGM-0.1 LVL-0.1 THGAMING-0.05 DEC-15 SBT-1 STARBITS-[0.00000001 BTC (SWAP.BTC) only if you have 2500 PGM in stake or more ]

5000 PGM IN STAKE = 2x rewards!

image.png
Discord image.png

Support the curation account @ pgm-curator with a delegation 10 HP - 50 HP - 100 HP - 500 HP - 1000 HP

Get potential votes from @ pgm-curator by paying in PGM, here is a guide

I'm a bot, if you want a hand ask @ zottone444


0
0
0.000