Užiteční kamarádi

avatar

20210828_152712.jpg
Kdysi jsem, ještě na Steemitu, plánoval takový seriálek "Moji milí úchylové..." o svých kamarádech, přátelích a známých. Ale pak jsem ho nenapsal. Z úcty ke svým milým, o kterých to mělo být. Nevím. Mám nějak málo normálních lidí kolem sebe. Že by si sedala vrána k vráně?

Když byl děda v důchodu, pár let do smrti, často jej kontaktovali staří známí. Základní škola, střední škola, sportovní kluby, bývalí spoluzaměstnanci... Chtěli se ještě před smrtí vidět a zavzpomínat si. No a mně teď začínají také chodit esemesky, maily a dopisy. Kruh z VŠ, kamarádi z vojny, základní škola... To jsem už asi opravdu hodně starý a mám to za pár. Ale to je odstavec mimo.

Někteří lidé kolem mě jsou tak nějak užiteční. Ne, že by na tom při kamarádství zvlášť záleželo. Ale nelze to nevidět.

Často jsem teď měl na obrázcích zeleninu. To je od jedné kamarádky, co bydlí hodně blízko. Má zahrádku, baví ji na ní pracovat. Ale hubne. Ona je expertka na hubnutí. Co ji znám, od roku 1990, pořád hubne. Od té doby přibrala asi 60 kg.

Ale kdo by potřeboval cokoliv o hubnutí, může se na ni s důvěrou obrátit. Má načteny odborné publikace v několika jazycích, ale také ví, co radí astrologové a kartářky...

A teď zrovna drží krabičkovou dietu. Nechává si někde připravovat a odněkud vozit krabičky s energeticky chudým jídlem. Dává za to 13.000 měsíčně. A nesní nic, co jí nepřivezou. Takže se u ní scházíme na zahrádce a odnášíme si, co kdo chce.

Užitečnost této kamarádky se však v poslední době ještě zvýšila. Zbláznila se do batiky. (Já tomu říkám batika. Ale ve skutečnosti jsou v tom kromě toho batikování i jiné techniky.) No a rozhodně víc vyrobí, než může unosit. Takže jak to vyřešit?

Kdo jí přichází plenit zahrádku, odnáší si i batikovaná trička. Předvádím jedno pro mě a jedno pro manželku. Příští sobotu budeme mít u ní se synem workshop a odnese si i syn.

Moje kamarádka je také expertkou na výchovu a vzdělávání dětí a na partnerské vztahy. Ano, nikdy se nevdala a nemá děti. Ale je radost s ní diskutovat... Co ta má všechno načteno! Ale to nelze fotograficky zdokumentovat.

A aby to nevypadalo, že si z ní jenom utahuju. Já ji mám opravdu rád. A kde mohu, tam jí taky pomohu.

Možná, že do tohoto pomyslného seriálu časem zařadím i další lidi ze své blízkosti...

kraki-a.png0
0
0.000
3 comments
avatar

Ta tvá kamarádka jistě ví i něco o metabolismu. Pokud má pomalý metabolismus, žádná dieta ji nepomůže.
Jestli je přístupná alternativě, tak ať vyzkouší tuto jednoduchou věc:
Pokud nemá slabé srdce, tak ať si k jídlu rozsvítí červené světlo. Většina jejich potravin by měla mít něco společného s červenou barvou. Při slabém srdci by ta barva měla být oranžová.
Mimo jídlo je vhodné nechat si občas výše zmíněné světlo svítit na chodidla.

!LUV

0
0
0.000