Sprinterlands - jeden z budoucí řady reportů (PUM)

avatar

obrazek.png
No tak já bych nejprve přiblížil těm, co tuhle hru vůbec neznají, jaké to je se jí učit. Jak jinak než podobenstvím? Předpokládám, že všichni čtenáři vědí něco o fotbalu. Tak tedy fotbalové podobenství...

¨Tak si představte, že jsem objevil novou hru! Fotbal se to jmenuje. A už vím to hlavní. Vím, kde je stadion, kde se to hraje! Trvalo mi nějakou dobu, než jsem zjistil, že ta kulatá věc ve hře, míč se jí odborně říká, má nějaký herní význam. Hádám, že zvítezí ten, kdo ji víckrát nakopne... Ale tím si ječtě úplně jistý nejsem. Po stranách hracího obdélníku stojí takové podivné, dřevěné konstrukce... Vypadají jako jako takové obdélníky...

Pak jsou na to velkém obdélníku takové bílé čáry vápnem vyvedené na trávníku, tomu ještě nerozumím, proč tam jsou... To chce ještě čas, abych to pochopil.

Celkem také nevím, proč jsou ti lidé pobíhající po obdélníku různě ošacení, ale na to také časem jistě přijdu. A vypadá to, že se ani nesmí sahat na míč rukama... Ale ti v tmavém oblečení po stranách na něj sahají... A nic!

Už jsem zjistil, že se to nehraje hokejkami a nepotřebuji ani skokanskou tyč. Dokonce výhledově uvažuji, že odložím i padák. Myslel jsem si, že ho budu potřebovat. Ale asi ne.

Rozhodně mě ta hra baví. Nevíte někdo, proč jeden z těch v tmavém má píšťalku a občas si na ní zapíská? Ani ždánou melodii to při tom nemá... Pak jakoby se přestávalo hrát. Asi něco jako "štronso"... Ale při om se hráči hýbají... No, nevím ještě logicky všechno!"

Myslím, že předchozí podobenství stačilo, aby se nehráč udělal představu, co všechno jsem o Splinterlands věděl na začátklu. Měl jsem nejasnou informaci, že se tam nějak daly, a možna ještě dají, nadělat peníze...
obrazek.png
A teď pro ty, co tak trochu vědí, o čem ta hra je. Dva dny jsem do toho čuměl, jako tele na tištěné spoje. Pak jsem tam vložil 10 USD a začal hrát. Hraju dnes třetí den.

Zatím 164 hry, 55 vítezství. Je to katastrofa? Pro mě ne. Jsem na sebe dokonce hrdý. Udělal jsem tři denní questy. Trvalo mi hodně dlouho, než jsem je pochopil. Je to cizojazyčné a ne všechen text lze jednoduše přetánout do překladače... A přiznávám, že tento druh her, a tedy i terminologie, je pro mě zcela cizí. A je to velmi, velmi nezábavné... Skoro stejně nezábavné jako Drugwars. Z těch jsem si spočítal, že mám denně asi 10 Kč. Tak doufám, že Splinterlands vynese výhledově víc.

Mimochodem. Z těch třech questů jsem dostal jednou lektvar, dvakrát DEC. No, nemám štěstí. Doufám, že někdy dostanu i nějakou kartu.

Moje strategie. Vydržet. Plnit denní questy a udržet se v pralesní lize (Bronze III). Až dostanu za questy nějakou tu kartu (snad jsem to pochopil dobře), tak se pokusím o Bronze II...

Už jsem představil hru synovi. Baví ho to. Nevím, jestli je to dobře. Povolím mu zatím hodinu denně. A nevím, jestli chci, aby ho to pořád bavilo, nebo aby ho to omrzelo. Samozřejmě, že po prvotní instruktáži je už lepší než já...

Mimochodem. To je otázka na @softa a další hráče podobné úrovně. Má smysl, aby se zakládala česká guilda? Já bych teda moc platný nebyl. Snad zatím. Nejsem zvlášť ambicozní člověk. Tatínek mě učil, že když se o něco snažím, tak nemusím být nutně nejlepší ze všech. Stačí být v první třetině. Ale myslím, že s investicí 10 USD dostat se mezi prvních 7.000 hráčů z 20.000, to je docela výzva.

kraki-a.png0
0
0.000
13 comments
avatar

Těch hráčů je jen 20tisíc? Já myslel, že už jsou jich statisíce. Mám pocit, že jsem to dokonce i někde četl...

0
0
0.000
avatar

Teď si vůbec nevybavuji, kde jsem to číslo vzal. Bylo to takhle někde vlevo dole... A zafoxoval jsem si ho. Statisíce by byly ještě lepší. To bych se mýlil rád.

0
0
0.000
avatar

Podle statistiky ve hře to vypadá, že nejméně 100 000. Ale kolik z nich je aktivních a jak často, to se budeš muset zeptat jinde :)

0
0
0.000
avatar

Už vím, kde jsem vzal těch 20.000, české forum Drugwars na Discordu:
Fish — 31.08.2021
otázka je spíš, jestli to vůbec ještě někdo hraje. splinterlands mají asi 20 000 hráčů a pořád nasávají nové.
Neověřuju si každou informaci, pokud pro mě není zásadně důležitá.
i pro @phortun

0
0
0.000
avatar

Podle Dappradaru, byl traffic za včerejšek 160 000 lidí a 1.5 milionu transakci. 24.8. jsme se poprvé dostali nad 100 000 hráčů denně, takže trend je pořád rostoucí.

0
0
0.000
avatar

Vím, že je to proklatá technika, ale zkusím to. Na mobilní telefony existuje aplikace Google Translate. Ta umí překládat i vyfocený text - namíříš mobil na monitor a ona ti text přeloží i v případě, že ho nejde zkopírovat a vložit do překladače ručně.

0
0
0.000
avatar

Správně předpokládáš, že se o to nepokusím. Samozřejmě jsem každým dnem ve Splinterlands lepší... Díky za všechny Tvoje informace. Já si skoro odevšud dokážu něco vzít.

0
0
0.000
avatar

Psal jsem to i na discodu, alebylo fajn nejakou guildu zalozit, nevim jake presne to prinasi vyhody. Ale ja driv hral tak nejak kompetetivne quaka, a taky mi schazi doby kdy jsme meli team a podobne :)

Zalozeni stoji 10k DEC. Kdybychom se slozili, tak by to nebylo tak hrozny :)

0
0
0.000
avatar

Guilda má spoustu výhod, ale rozhodně to není zadarmo. Založení stojí 10000 DEC. Což by se ještě dalo utáhnout, ale problém je ve stavbě budov, ze kterých má pak guilda výhody. Každý level stojí další desetitisíce až statisíce DEC. Výhody jsou pak třeba slevy na oficiálním shopu za plnění denních questů. Nebo člověk dostává vice DEC za výhru. Rozhodně to chce teď poměrně slušný kapitál a být ve vysokých ligách, aby se to vyplatilo. Doporučil bych dávat si pozor na Capture rate, což funguje na stejném principu jako hlasováni na Hive. Tedy máš omezený počet her na den. Osobně se jí snažím držet nad 80%, aby odměny stály za námahu. Takže mi to vychází zhruba na 30 her denně. Capture rate nejdeš tam kde máš zobrazenou hodnotu DEC.

0
0
0.000
avatar

Hraju třetí den... Ještě ani nevím, co vlastně nevím. Ale učím(e) se, myslím, docela rychle. Dokud si nebudu myslet, že hře víceméně rozumím, tak do ní investovat nebudu.
Capture rate mám na 60%.
Díky za každou radu a námět.

0
0
0.000