Musíme (můžeme) si pomáhat...

avatar

Život je velmi zajímavá a zábavná činnost. Zašel jsem s problémem za praktikem, ten mě poslal k ortopedovi, ten mě poslal k neurologovi a ten mě poslal do prdele, že má na mě čas až 20.června. (Taky mě mohl poslat k patologovi, aby to bylo stylové...)

Nicméně lidské tělo má samo regenerační schopnosti. Už mám jenom bolesti, nikoliv nesnesitelné bolesti. Takže se cítím výrazně lépe. V noci už dokážu naspat i sedm hodin místo dosavadních čtyř. Tudíž v noci nevysedávám u PC a nepíšu články tak pravidelně jako minulý týden.

Tolik úvodem, abych sám sobě obhájil, že co jsem chtěl napsat včera, píšu až dnes. Jinak moje obvyklá prokrastinace...

Obecně, kam se na Hive hrabou faucety! Jo, stojí to trochu úsilí.

Trocha úsilí za 30 USD týdně. Neříkám, že počítám vždycky dobře... (Vložený graf přidává článku na vědeckosti.)

Každý můj hlas teď váží 20 centů. Denně jich můžu dát 20. Uvědomuju si, jakou sílu má tag #cesky ... Kdo tu je déle, jistě to vidí taky. Kouzlo spočívá v tom, že je nás něco kolem dvaceti. Hlasy si dáváme převážně mezi sebou.

Postupně tady bohatneme. Tím se zvyšuje hodnota našich hlasů. Čím bohatší jednotlivec, tím bohatší hlasovací síla tagu. Za dvacet let... Tady už nebudu.

Jak si přijít k větší HP? Každý se snaží sám za sebe, ale současně by pro něj mělo být výhodné, aby se snažil i za (pro) celou skupinu. Nemusíme, ale měli bychom si pomáhat...Takové mírně kolektivistické uvažování.

Například Ecency. Kdo publikujeme na téhle platformě, dostáváme body. Za článek 15. Za každou konverzaci snižující se množství bodů - 5 a 4,666 a 4.333 a 4.000 a 3.666 ... Za prvních 8 konverzací 30 bodů. A něco za jiné úkony. Každé tři dny mám 150 bodů, které můžu vyměnit za dolarový hlas. Proč ne? Pojďme si povídat... Kdo tady všichni používáme platformu Ecency?

Leofinance. To tady propaguje @shebe . A myslím, že s malým ohlasem. Mě osobně se netýká, mě Leoš kdysi zabanoval. Ale @kraki lehce experimentuje. A moc tomu nerozumí. I když to něco nepatrně sype. Jistě by mohlo víc. Kdo z Vás tady rozumí fungování Threats pod Leofinance a používá je? K čem jsou tokeny gosh?

@petrvl má teď svých starostí dost. Ale má v hlavě český token. Pokud bychom na tom zbohatli... Asi bychom ho všichni podpořili.

Jedou tu liketu, pinmapple ... Na obojí jsem se podíval, obojí jsem shledal pro sebe příliš obtížným... Zkrátka mi nesedí. Ale někteří do toho asi nastoupili, rozumějí tomu. A byli by jistě schopni objasňovat na Discordu.

Celkem se neujala kočičí iniciativa, kterou objevil taky @petrvl . Ono je to opravdu jen pár šupů. Ale proč ne... No, jsem v tom já, @kraki a @petrvl .

A co tu je ještě? @bucipuci kdysi psal článečky o tom, co je na Hive nového. Ale jeden člověk to nemůže obsáhnout. Ale je nás něco pod dvacet. Dohromady uděláme moc. (Abych vykradl pana Wericha.)

Vznikla nám tu určitá nepsaná skoropravidla. Nepsat úplně bezobsažné články, nefotit úplně banální fotky. Na #cesky každý jeden článek denně, mimo zcela výjimečné případy. Plus maximálně jeden další článek mimo #cesky. (Abychom si šetřili hlasovací sílu robota @cesky a hlasovací sílu nás všech, protože máme často nastavené automatické hlasování.)

Není překvapením, že občas tu mezi námi dochází k drobným třenicím. Je překvapením, že jich je tak málo. Nevím, co by s námi udělal příliv nových členů. Ale na základě zkušenosti to vypadá, že zatím nehrozí.

My se pyšníme na presidentské standartě heslem Pravda vítězí. Staré Rakousko zobrazovalo na státním znaku heslo Viribus Unitis (Spojenými silami).

Existuje jistě mnoho možností, jak na Hive vydělávat. A nikdo z nás, jednotlivců, nemůže obsáhnout všechny. Sdílejme, učme druhé. Ku prospěchu českého rybníčku, ku prospěchu každého jednotlivce. Protože co je dobré pro kolaloku, to je dobré i pro zákon! (Jsem líný tu hlášku z Limonádového Joea transponovat na Hive.)0
0
0.000
51 comments
avatar

Do you mind if I translate it into polish and publish your text?

0
0
0.000
avatar

No, I won't mind. On Hive, it's beneficial for us all to help each other...

0
0
0.000
avatar

Ecency používám. Ostatně kdo tě přivedl k použití této platformy?
Ale jaksi u mě Esency stávkuje a nechce boostovat mé příspěvky. A tak sem tam boostnu jiné příspěvky. A tam to třeba projde. Zajímavé.
Ono stejně už teď moc netvořím. I když sem tam nějaká ta úvaha by byla na snadě. Trochu se zdráhám publikovat kvůli oněm nepsaným pravidlům. Pro někoho to prostě pro #cesky není dost echt. Navíc chybí ona pravidelnost. Trochu by u mě vedla k uvádění nekvalitního obsahu. Ne že by teď byl můj obsah nějak kvalitní.
A používat v #cesky BEER, WINE, LUV? Téměř zločin.
Používám tedy u vybraných jedinců.

0
0
0.000
avatar

Ano, vzpomínám si... Mně taky Ecency-upvote nefunguje vždycky. Ale většinově ano. Co to znamená, že Ti nefunguje?

O tom to je, najít si někoho, komu používání tokenů nesmrdí !WINE

0
0
0.000
avatar

No prostě mi často body vrací zpět. Ale pod příspěvek jiného třeba projde.
!WINE na to

0
0
0.000
avatar

Za jak dlouho od zveřejnění si dáváš Ecencyboost? Když to uděláš do jedné minuty, tak se Ti to tak často nevrátí... Mně se to občas samozřejmě vrátí i tak. S tokeny pod tímhle článkem skončíme. Doufám v bohatou diskusi.

0
0
0.000
avatar

Zkoušel jsem různé přístupy. Boostovat hned po zveřejnění. Po minutě. Druhý den. Problém bývá že body se často vrátí až po nějaké době, takže člověk neví.

0
0
0.000
avatar

Můžeš být i smolař... Já mám dojem, že mi to většinově funguje.

0
0
0.000
avatar

Já jsem dříve dával Promote, teď dávám spíš Boost. Úspěšné tak tři čtvrtiny.

0
0
0.000
avatar
(Edited)

Párkrát se mi stalo, že když mi nechtělo boostovat vlastní příspěvky, boostoval jsem cizí. Pak to zase šlo. Jako by tam bylo nějaké omezení pro boostovani vlastních příspěvků. Jako, mělo by to nějaké opodstatnění. Proč bych měl podporovat jen své vlastní příspěvky. Je fajn podpořit kromě hlasů i jinak příspěvky, které "nadchly". A myslím že právě k tomu byl původně tento nástroj určen.

0
0
0.000
avatar

Na tom něco bude. Mám teď docela přebytek bodů, tak si zaboostuju na cizím hřišti 😉

0
0
0.000
avatar

Navíc. Pokud boostuješ jiné příspěvky, o to více si tě někdo všimne, než že mu dáš tučný hlas. A tak se možná koukne na tvůj profil a ty snadněji získáš čtenáře. Prostě i tak win-win

0
0
0.000
avatar

Veľká časť problému je zrejme v tom, že Ecency hlasy sú stanovené v USD. Keď stálo HIVE vyše $1, nemal som žiaden problém s boostovaním väčšiny rozumne obsiažnych postov za $3. Teraz keď je HIVE za $0.4 alebo menej, im zrejme dochádza voting power, pretože za rovnaký hlas v USD musia dať väčšie percento hlasu. V poslednej dobre preto prechádzajú väčšinou iba boosty za $1, a aj to nie vždy.

0
0
0.000
avatar

Diskuse, je zdá se bohatá...
Že jsem něco řekl....

0
0
0.000
avatar

Ale tohle je opravdová diskuse. A diskuse obohacuje. Mně se celkem všechny příspěvky pod mým článkem zamlouvají. Ne se vším souhlasím. Ale beru na vědomí, co kdo vidí jinak, a přemýšlím o tom.

0
0
0.000
avatar

Za mě super, tohle je určitě nejplodnější a "nejreálnější" diskuse, kterou jsem pod nějakým česky psaným článkem viděl za hodně dlouhou dobu :) Navíc se zde diskutuje věcně a korektně, takže za mě opravdu palec nahoru :) Je to asi tak milionkrát lepší, než když si tady vyměňujete jednoslovné botí příkazy...

0
0
0.000
avatar

Díky za boost od Ecency. Tvůj příští článek podpořím skrz Ecency zase já. Jinak můj komentář k Tvým jednotlivým připomínkám:
@mespanta vyrábí svůj projekt "Jedna fotografie denně" už řadu let. Je to takový časosběrný dokument své doby. Podporuju ji v tom.
@birdwatcher je "lovcem" zvěře. Věřím, že na některé fotografie se nadře, že tam má přípravu, vybavení. Podporuji ho.
@pavelsku vyrábí umělecké fotografie, nebo, aby nezpychl, se o to snaží. (A je oceňován.) Je to taky jiná kategorie fotografií, než jaké vyrábím já. Podporuji ho.
Podpora od @cesky . To je boostovací projekt, ne který jsme se tady kdysi složili. Každý dal tolik, kolik chtěl. (Já moc ne, protože jsem starý lakomec.) Kdyby se mi nelíbilo, že někoho podporuje, koho bych nechtěl, ozval bych se.

Vůbec. Pokud se mi něco nelíbí, ozvu se hned. Na Discordu nebo i pod články. Je to lepší, než v sobě něco dusit. Ona tu diskuse probíhá opravdu většinově slušně a aspoň pro mě je obohacující.

(A za diskusi získáváme ecency body.)

0
0
0.000
avatar

Tag česky dám pod fotku jen když k tomu něco napíšu(česky). Jinak pozování dávám do hive-130906 Nature Observer s cílem přitáhnout k iNaturalist nějaké Hivery a optimálně i naopak...

0
0
0.000
avatar

Historii @cesky neznám. Dá se někde něco dohledat? Ani na steemu jsem nic nenašel.
Dal jsem delegaci 1000 Hive na cesky.kurator, kde jsou (delegovaly)známé účty, takže mi to přišlo rozumné.

0
0
0.000
avatar

Většinou stačí alespoň nějaký ten obsah a originalita, zas tak tvrdá ta pravidla tady nejsou. Copak ty jsi někdy dostal přes prsty? Nebo @zirkonov? Reporty Actifitu nebo Splinterlands nepočítám, tam platí všeobecná dohoda, že do #cesky nepatří.

0
0
0.000
avatar

Máš pověst inkvizitora...

0
0
0.000
avatar

Až tak? :)

0
0
0.000
avatar

Kdo ví, kdo už kvůli Tobě uvažuje o sebevraždě, trápí ho noční můry, začal se pomočovat, sebepoškozovat, trpí poruchami příjmu potravy...

Jako učitel jsem na tyhle reakce okolí na mě už zvyklý. Nezamýšlené důsledky profesní činnosti. Každý si přebere, co kdo říká a dělá, nějak jinak.

0
0
0.000
avatar

@krakonos odpověděl za mě.
Jasně, nějaká pravidla vy měla být. Aby se zachovala nějaká kvalita #cesky. O tom žádná....

0
0
0.000
avatar

Tak buď konkrétnější prosím, když jsi to nakousl. Máš pocit, že ti nějak bráním se tu projevovat? Jak a čím?

0
0
0.000
avatar

Mé omezení činnosti popřípadě tvorby nemá s tebou nic společného. Prostě mám slabší tvůrčí období.
Byly však zde i výtky a nemusí se týkat jen mé osoby. A nemusely být stanoveny přímo tebou. Však jsem prvně psal o pravidlech obecně. Poznámka na inkvizitora padla od @krakonos.
Jistě jsou pravidla které zajišťují jistou kvalitu v #cesky a to je v pořádku. Někde se zde však setkávám s různým pojetím a akceptací. Zatímco jinde je použití cizojazyčných překladů akceptováno, někde je stanovena výtka.
Použití jedné fotky s krátkým textem je u některých běžné, jinde jsem se setkal s kritikou. A připomínám, že se nemusí striktně jednat o můj obsah.

0
0
0.000
avatar

Já bych se ale rád bavil o tvém osobním pohledu - ani jeden z nás totiž nedokáže věrohodně říct, co si opravdu myslí někdo třetí. Neber to prosím jako nějaký osobní výpad, ozval ses, a tak bych chtěl pochopit tvůj pohled na věc. Pomohlo by mi, kdybys byl co nejkonkrétnější.

Je pravda, že jsem se vymezil proti různým příkazům pro boty. Články pak vypadají, že mají zajímavou diskusi, a přitom se v nich jen rozlévá virtuální pivo nebo víno.

Nicméně tenhle výrok:

Trochu se zdráhám publikovat kvůli oněm nepsaným pravidlům. Pro někoho to prostě pro #cesky není dost echt.

A tenhle:

Někde se zde však setkávám s různým pojetím a akceptací. Zatímco jinde je použití cizojazyčných překladů akceptováno, někde je stanovena výtka.
Použití jedné fotky s krátkým textem je u některých běžné, jinde jsem se setkal s kritikou.

Jsou docela dost obecné. Mohl bys je prosím rozvést, a to ne z pohledu ostatních, kterým do hlavy nevidíme, ale ze svého úhlu pohledu? Vztahuje se ta druhá část k #cesky? Kde je někde a kde je jinde?

0
0
0.000
avatar

Nerad bych se někoho dotknul, tak spíš uvedu jen jako příklad.
@birdwatcher je sice zavedená značka. I proto snad často stačí jedna fotka s krátkým popisem. Bohužel teď nemohu dohledat konkrétní post, ale u jiného pisatele by byl tento postup zveřejnění postu pod tag @cesky označeno jako ne příliš vhodné.
@mespanta taktéž zavedený uživatel #cesky pro jehož příspěvky osobně rád přispívám hlasem. Kromě pozdravu v češtině, který je snad pořád stejný se o nějakém českém obsahu nedá moc mluvit. Přesto má jistou výjimku v #cesky. Snad právě díky pravidelnosti a kvalitnímu obsahu.
Podobnou formu příspěvků jako @birdwatcher praktikuje i @pavelsku . A co včetně Cizojazyčného překladu o kterém již v #cesky proběhlo několik žhavých debat. U mě osobně jsem často setkal s vytkou ohledně použití překladu. Opět nic proti @pavelsku. Je to jeho styl, jeho značka.

0
0
0.000
avatar

U toho překladu v #cesky obecně vadí cizojazyčný text přeložený automatem do češtiny, nikoli naopak.

Za zbytek komentáře děkuji, byť jsem se moc nedozvěděl, co ti bráni psát.

0
0
0.000
avatar

Co mi brání psát? To jsem psal. Mám tvůrčí absenci.
Při zveřejnění postu vždy zvažuji jestli to je dost "kvalitní" pro #cesky. Možná slabá sebedůvěra. Strach z odmítnutí.
I mě se totiž stalo, že jsem vložil jednu fotku (dle mého soudu zdařilou), napsal k ní krátký text typu @birdwatcher @pavelsku a přesto nastala výtka, že tohle do #cesky nepatří, není to dostatečně kvalitní...

0
0
0.000
avatar

Nejsme tu nikdo v pozici nařízený/podřízený. Pokud někdo napíše, že si mu tvůj článek nelíbí, můžeš to akceptovat nebo to ignorovat nebo dotyčného poslat tam, kde slunce nesvítí.

0
0
0.000
avatar
(Edited)

Chceš říct, že tady mám nějakou protekci a prochází mi něco, co by jiným neprošlo? Hehe 😉

Možná pomáhá uvědomit si, kdo je tvoje cílová skupina. Třeba do dnešních "Hotshots" ve Photography Lovers Community Curation se nominovaly hned tři moje články. A to je pro mě podstatné, to mě motivuje, toho si cením. A naopak to, jestli někomu nepřipadá dostatečně košer používání strojového překladu nebo délka doprovodných textů, to je mi celkem lhostejné, protože o tom moje články nejsou. (Ale můžu napsat 😉)

0
0
0.000
avatar

Však jsem podotknul, že nic proti. A nemínil jsem se tě nějak dotknout. Je to tvůj styl..
Jen se mi zdá, že v určitých případech tu je v #cesky dvojí metr.
Nemám teď konkrétní příklad. Ale někdy takovýto post typu "Jedna fotka, popis" byl popisován i jako Facebookový post, co tu nepatří.

0
0
0.000
avatar

Nechci ti kazit radost, ale mám pocit, že do HotShots, jde většina contentu z Photography Lovers. Alespoň tedy mně se ještě nestalo, že by se můj článek, který jsem postnul do Photography Lovers (a že jich už bylo) později neobjevil i v HotShots. Vyznamenáním je bezpochyby umístění v Top 3, s čímž je nově také spojena odměna v podobě % z payoutu daného HotShots digestu...

0
0
0.000
avatar

V HS je odhadem 10-15% obsahu, jak kdy. Být v horních 10% mě celkem uspokojuje.

0
0
0.000
avatar

Fakt jo? Tak to musí ve Photography Lovers vznikat denně snad stovky článků... No, nechtěl bych tam dělat moderátora. Ale pokud je to tedy opravdu tak, jak říkáš, tak si můžeme vzájemně pogratulovat k dobré práci :)

0
0
0.000
avatar

No, já ti nevím. Za nijak skvělého fotografa se nepovažuju, rozhodně nepatřím mezi horních 10 % ve fotokomunitě. Ale když publikuju v Photography Lovers, do Hot Shots se dostanu snad pokaždé... Nenapadá mě, kdy můj post vynechali.

0
0
0.000
avatar

Taky mi přijde, že do toho jejich výběru míří automaticky většina postů z Photography Lovers... Btw byl jsem zvědavý na tvou reakci na ten Zirkyho koment, kterého ses dožadoval :) Ten o tom dvojím metru v #cesky. Na tom, co psal, je kus pravdy, na druhou stranu asi vidím i ty důvody, proč tomu tak je. Každopádně jsem byl zvědav, co ty na to :)

0
0
0.000
avatar

Přečetl jsem si ho a přemýšlím o tom. Do určité míry má pravdu, i proto už mám nějaký ten pátek rozdělené automatické upvoty a nedávám stovku všem. To, co zmínil, to reflektuje.

0
0
0.000
avatar

Jo, všiml jsem si... I tak se k tomu dá přistoupit. Jako na rovinu - oproti jiným komunitám jsou pravidla v #cesky ještě dost mírná, takže to, co v #cesky (kvalitativně) projde bez problémů, by jinde tvrdě narazilo. Na druhou stranu je česká komunita pořád tak malá a neaktivní, že klást na její obsah tvrdší podmínky by bylo spíš kontraproduktivní. To by pak mohly tvoje pravidelné čtvrteční reporty taky zet prázdnotou ;)

0
0
0.000
avatar

Zvažoval jsem ve čtvrtek navrhnout minimální rozsah článku 250 slov v češtině, ale je na to brzo. Navíc bych měl sám problém, jednou za čas vyjdou jen statistiky se dvěma doprovodnými větami :)

0
0
0.000
avatar

Tenhle článek má teď čtyři dolary odměny, desetinásobek ceny hive. To vůbec není špatné ;) V porovnání s faucety už teď, v porovnání s mnoha jinými aktivitami snad v nedaleké budoucnosti.

0
0
0.000
avatar

Z toho polovina pro mě, to je asi 40,- Kč. Ale vůbec si nestěžuju. V začátcích Steemitu jsem se radoval z pěticentu.

0
0
0.000
avatar

Jo novinky. To už je dávno pryč. Spousta nových aktivit a čím dál méně času.

0
0
0.000
avatar

"Pravidla" beru tak, že když má téma nižší ohlas, už se mu znovu věnovat nebudu.

0
0
0.000
avatar

Ja som tiež zástancom takejto "trhovej ekonomiky". Tu by to ale fungovalo iba vtedy, keby napr. aj @cesky hlasoval manuálne podľa kvality a nie automaticky.

0
0
0.000
avatar

Ano. Myslím si, že to ale není potřeba, autoři pod #cesky píší rozumně :)

0
0
0.000