Ještě k HF 25

avatar

Začnu anekdotou. I když si je tu úplně běžně nepíšeme. A nemusím ani vysvětlovat, z jakého bude prostředí.

Potkají se dva. A Roubíček je rozesmátý jako ten měsíček na hnoji... Což druhého kolemjdoucího kdovíproč popudí. Já opravdu nevím, prož má ten Kohn na Roubíčka takový štěstí. Nebo smůlu... Že se ausgerechnet ti dva pořád potkávají. Nebo tu smůlu, nebo štěstí má snad Roubíček? To je vlastně ganz egal.

Kohn bez pozdravu nakvašeně vychrlí:"Roubíček! Řeknou mi, jak můžou vypadat tak spokojeně?! Copak sou poslední na světě, kdo to vo tý jejich Sáře neví, co je zač a co tropí?!

Roubíček se pořád tváří blahosklonně, slušně pozdraví a opatrně zjišťuje:"Hm, a co maj, Kohn, jako konkrétního na mysli? Snad nevědí o nějakým neštěstí, který postihlo moji rodinu, a vo kterým já jako ještě nevím?"

Kohn:"Main Gott! Štyry milence má jejich žena, copak to není neštěstí?! Aspoň já, kdyby se mi něco takovýho doneslo o mý starý... I kdyby byl jeden! A hned štyry! A neřikaj mi, že jim se nic nedoneslo o jejich Sáře!"

Roubíček přemýšlivě:"Vědí, já jsem obchodník. A tak nějak všechno beru obchodně. A já říkám, že je lepší podílet se na dobrým kšeftu 20% než na špatným se 100%. A nikomu do toho nic. Ale nebojej se, s jejich Deborou jim nic takovýho hrozit nemůže... Ani ten jeden! Tak hlubokosklon a ma úcta..."

Jo. A teď ta souvislost. Mám delegovanou nějakou HP. Včera mi přišel podíl, 0,03 hive. Což byl tak nějak průměr dnů minulých. A dnes mi přišlo 0,008 hive... To je přesně 3,75x méně... Přímý důsledek HF 25.

A nějaké zvláštní nastavení v hive.vote už asi taky nemá cenu. Ani kontrola v hive.stats... Prostě kurátorství půjde na třetinový a nižší výnos. Je to jen o něco víc než těch Roubíčkových 20%.

Doteď jsem využíval, a nebyl jsem sám, lepší znalost kurátorských algoritmů než většina hiveánů a používal jsem i pomocné prográmky, které ostatní ne. A teď se podmínky srovnaly. Moje znalost a schopnost mi už žádný nadstandartní, nadprůměrný zisk nepřinesou.

Takže je HF 25 pro mě osobně pozitivní, nebo negativní? Přijde na to. Jestli cena hive půjde do roka na dolar, tak to bylo pozitivní. Jestli ne...

Tak budu muset vyčkat delší dobu.

kraki-a.png0
0
0.000
4 comments
avatar
(Edited)

Ještě pár dní lze využívat možnosti onoho "nestandardního zisku kurátorských odměn", o které jsem psal včera na Discordu. Vypadá to, že se nakonec většina komunity shodla na tom, že je to vlastně i žádoucí, aby na tom nerýžovalo jen pár jedinců (už za tím účelem samozřejmě vzniklo i mnoho botů), ale aby se tento neplánovaný "bonus" rozdělil mezi co nejvíc uživatelů... A neboj, třetina to do budoucna určitě nebude. Po pár dnech se to zase srovná. Podstatný rozdíl pocítí asi jen ta největší kurátorská elita, u které se kurátorské APR pohybovalo nad 20%...

0
0
0.000
avatar

Nemám z toho špatný dojem.

0
0
0.000
avatar

Vyznělo to, že ano. Ty aktuální cifry je třeba brát s velkou rezervou, bude pár dní trvat, než si to kurátorství sedne... Byl to docela velký zásah. Já měl kupříkladu za včerejšek jen 4 Hive, dneska to bude přes 50...

0
0
0.000
avatar

Vezmi si to z podnikatelského hlediska. I nula je úspěch.

0
0
0.000