Hive jako zaměstnání a (i pasivní) zdroj zisku

avatar

Jen si tak pro sebe shrnuji... Vypozoroval jsem, že nás tu je několik druhů hiveánů. A s dovolením budu některé kategorie personalisovat kvůli polopatičnosti.

  1. typ @phortun . Hiveán na plný úvazek. Kdysi zainvestoval fiat a od té doby se snaží každý den publikovat článek. Hive je jeho investice i náplň pracovního dne.

2.typ @godfish . Hiveán na částečný úvazek. Živí jej něco jiného. Má čas, je mladý. Když má volné prostředky, investuje do hive a když má zrovna čas a chuť, napíše článek. Buď to dopadne, nebo nedopadne. Věří, že dopadne. Ale když ne, katastrofa to pro něj nebude.

3.typ @petrvl . Pasivní investor, který, když je při chuti, napíše článek. Nastavil si autovote. Věřím, že si spočítal, kolik procent mu to nese. Má mnoho želízek v mnoha ohních. Kdysi tomu tady věřil víc, zainvestoval. Teď už neinvestuje a čeká, co z toho bude.

4.typ Nás je většina... Pisálci, fotografové. Živí nás něco jiného. Dali jsme sem doslova pár korun, pokud vůbec. Různě pilně publikujeme. Získané prostředky si tu necháváme a věříme, že jednou se nám naše práce zhodnotí.

5.typ Stahovači No, hlavně z rozvojového světa... Zkouší si tu vydělat. Jakkoliv. Zkoušejí články, commenty... Co vydělají, stahují a spotřebovávají na živobytí.

6.typ @czechglobalhosts Chytači příležitostí. V jistý okamžik zavětřili příležitost (vůbec to nemyslím pejorativně), zainvestovali, vydělali, odešli, když ucítili jinde lepší příležitost.

7.typ @tazi Svědek... Tak tady tomu moc nerozumím. Typ investora. Provozuje server a věří, že to jednou bude ziskové. Měl by se snažit tím směrem ovlivňovat směřování Hive... Jak? To já nevím. Nejsem svědek.

8.typ @softa Podinvestoři. Našli si svoji příležitost v nějaké hře na blockchainu Hive. V jeho případě na Splinterlands. Riskli to... Nebo k tomu přišli jak slepý k houslím. Nevím, kolik do svého portfolia karet investoval... Ale pořád v něm ještě má docela dost tisíc dolarů. Možná se Splinterlands ještě zvednou... Takových projektů běží víc.

Napadá někoho ještě nějaký jiný typ hiveána?

Ekosystém... Někdo přináší fiat či jinou měnu, někdo nápady, další mravenčí práci. Všichni doufáme a věříme, že se nám to vyplatí. Bude to stačit, aby Hive přežil a vzkvétal? Je právě teď čas odejít? Je právě teď čas investovat prostředky a víc práce? Na to si odpovídáme každý sám.

Já se budu držet svého typu. Nestahuju, nepřidávám. A hlavně, pořád mě to tady celkem baví. Psát, číst, protáčet faucety a vymýšlet, jaké tagy použít pod článek... Někdy mě to baví víc, někdy míň.

Věřím, že nás to tady baví ještě všechny v #cesky ... Koho to bavit přestalo, dal si pauzu a vrátil se, nebo odešel nadobro. I to je život.0
0
0.000
21 comments
avatar

Já jsem od mládí rád hrál hry, teď už mě to tak trochu přešlo, ale když se objeví zajímavá hra tak si ji rád zahraju. A nejlepší rada pro investování je. Člověk musí rozumět danému oboru, aby věděl co očekávat. Často jsem hrál Magic the Gathering online, ale štvalo mě jak dlouho hra trvá a v tom jsem viděl potenciál ve Splinterlands. Hra zabere maximálně 5 minut a je hotovo. Do hry jsem vstoupil v Betě, tedy asi rok po spuštění. Zde bylo další + pro investici - funkční produkt. Takže prvotní investice 10 USD se rozšířila na 200 USD a tak jsem na delší dobu přestal a jen hrál. Sbíral reward karty, když se přidalo DEC tak to. Pak SPS airdrop. V podstatě jsem přeskočil 1 hlavní a dva vedlejší balíky karet. Po vydání CL packů, jsem zase přisypal pár svých peněz, protože chci zůstat kompetetivní, když z toho mám slušný měsiční příjem, který zase reinvestuju do karet. Takže moje celková investice byla asi 4000 USD. Mimo Hive jsem zkusil štěstí s pár projekty jako SAND a GALA, který mimochodem hromadím a pak pár herních projektů co krachlo, ale zde byla od začátku rudá vlajka Funkční produkt.

0
0
0.000
avatar

Díval ses na https://www.genesisleaguesports.com/ , který je odvozený od Splinterlands? Já zatím všechny GLX tokeny obratem prodávám...
SAND a GALA mi nic neříkají.

0
0
0.000
avatar

GLX tak 20% stakuju a 80% prodávám za DEC a za to nakupuju chybějicí karty ve SPL. Ze staku a airdropu mám asi 12 USD denně při 4600 GLX a 57000 SPS.

0
0
0.000
avatar

Mám nastakováno 1070 SPS... Takže dostávám v 0,627 GLX denně. To je asi 0.05 USD. No, nestěžuju si. Jen aby to vydrželo.

0
0
0.000
avatar

Myslím, že dvojky, šikovné nebo služebně nejstarší čtyřky a sedmičky čekají na růst ceny, aby se staly jedničkami ;)

Těch padesát dolarů (asi můj osobní rekord s přihlédnutím k aktuální ceně) za poslední článek by při ceně 5 dolarů za hive hodilo nějakých 600 dolarů odměny, půlku pro autora. A s tím už se dá něco podniknout ;)

0
0
0.000
avatar

Těch pět dolarů za hive, to je taková mantra. Nevím, proč by to mělo dojít právě tam. Ne níž, ne výš... Hive má smysl, pokud se za hive bude dát něco koupit. Třeba i fiat, za který se dá koupit všechno. (Jasně, zdraví, štěstí a pohodu ne...)

0
0
0.000
avatar

Pět dolarů je hranice, při které bych se Hive dokázal živit. Mantra byla tuším deset dolarů ;)

0
0
0.000
avatar

Paměť už mi neslouží... Už si ani nepamatuju, kdy slavíme Intergalaktický den #cesky na Hive... Někdy v květnu?

0
0
0.000
avatar
(Edited)

Musím tě opravit. Já do Hive nikdy žádný fiat neinvestoval. Celou dobu tu jedu tzv. organicky a mými jedinými investicemi jsou tu proto "jen" čas a energie. Spousta času a spousta energie. Fiatem jsem kryl životní náklady, když se nedalo (resp. nemělo smysl) Hive prodávat, což bylo naneštěstí po většinu času z těch pěti let, co se to tady snažím dělat na plný úvazek, jak sis asi přečetl v mém "narozeninovém" postu před pár dny... A mimochodem od každodenního postování jsem upustil už tak před rokem až dvěma. Dostával jsem tím sám sebe trochu pod tlak a nechtěl jsem případnou nekvalitní produkcí zbytečně dráždit větší ryby, které mě mají na autovote listu. V současné době postuji zhruba 4 články týdně, přičemž většina z toho jsou mé pravidelné rubriky. I když jsem dost zvolnil, pořád si tu celkově všemi svými aktivitami dokážu vydělat těch 1,000 až 1,500 Hive za měsíc, což není špatné, ale při těchto cenách to prostě dlouhodobě na fulltime není, takže jak jsem avizoval v onom postu, nejspíš budu muset brzy změnit status. Fiat úspory už jsou téměř pryč...

@tipu curate

0
0
0.000
avatar

Díky za tipáka. Měl jsem opravdu intenzivní dojem, že na začátku jsi sem něco fiatu nalil... Ale mohu se mýlit, samozřejmě.

0
0
0.000
avatar
(Edited)

Opravdu ani cent. Všechno, co tu mám (resp. měl jsem, nějaké ty výběry taky byly...), jsem získal tady kombinací různých aktivit. Celkově odhadem nějakých 80k Hive. Fakt to jde, ale je třeba se tomu opravdu věnovat a to všech na úrovních. Nejen na té autorské...

0
0
0.000
avatar

Myslím, že Ti rozumím, jaké úrovně myslíš. Ale není to to, co by mě bavilo. Musel bych z toho mít opravdu velký příjem, abych se přinutil.

0
0
0.000
avatar

Mě náhodou docela baví i ten networking. Navázal jsem tu vztahy a přátelství s lidmi z celého světa, s mnohými z nich už jsem se viděl i naživo. Díky reputaci, kterou jsem si tu postupně vybudoval (a teď nemyslím to číslo za jménem), se na mě obracejí třeba kurátoři z velkých projektů jako je OCD či Pinmapple, když potřebují pomoc v oblasti, kde bych jim mohl být nápomocen. Někomu by to mohlo připadat jako zbytečná práce navíc, protože takhle strávený čas na Discordu není nikde "vidět", ale já to dělám většinou rád.

0
0
0.000
avatar

Každý jsme jiný a Hive potřebuje talenty všeho druhu. Já si dělám rád věci úplně po svém, spolupráce, koordinace... No, budiž, ale když se jí mohu vyhnout...

0
0
0.000
avatar

... a potom sú tu aj takí, ktorých to síce baví, ale momentálne nemajú žiaden voľný čas :)
!PGM

0
0
0.000
avatar

Sent 0.1 PGM - 0.1 LVL- 1 STARBITS - 0.05 DEC - 15 SBT - 0.1 THG - tokens to @timehacker

remaining commands 2

BUY AND STAKE THE PGM TO SEND A LOT OF TOKENS!

The tokens that the command sends are: 0.1 PGM-0.1 LVL-0.1 THGAMING-0.05 DEC-15 SBT-1 STARBITS-[0.00000001 BTC (SWAP.BTC) only if you have 2500 PGM in stake or more ]

5000 PGM IN STAKE = 2x rewards!

image.png
Discord image.png

Support the curation account @ pgm-curator with a delegation 10 HP - 50 HP - 100 HP - 500 HP - 1000 HP

Get potential votes from @ pgm-curator by paying in PGM, here is a guide

I'm a bot, if you want a hand ask @ zottone444


0
0
0.000
avatar

A ti alespoň píší actifití hlášení...

0
0
0.000