Dva kohouti v Chabrybárně

avatar


Tenhle článek nebude zrovna vrcholem mé tvorby. Už asi půl roku si říkám, jestli tohle stojí za napsání... Až jsem uviděl článek od @bucupuci, na který dávám odkaz. A to jsem nevydržel neragovat. Chápu, že pro #beersaturday je to ale málo.
https://ecency.com/hive-187719/@bucipuci/two-roosters-dva-kohouti-beersaturday-324
Tak jak už zareagoval @godfish. Dva kohouti jsou pivovar a výčep v Karlíně. Který dodává pivo i jinam. A tam jinam mě manželka někdy tuším v dubnu vytáhla.

Ženě někdo doporučil podnik zvaný Chabrybárna. Pochopili jste jistě, že je to rybárna v Chabrech.

Jsou tam vydlabané dva, tři malé rybníky. V nich dovezené ryby, které si mohou rybáři "ulovit". Proč v uvozovkách? Malý mělký rybník, spousta rybářů. Je to vzrušující asi jako nahodit do vany... Ryby se tam zřejmě dlouho neohřejí. Nebo neochladí.

My nelovili, my si objednali. To, co vidíte, je jídlo pro tři osoby. Asi za 1.100,- Kč. No... Brambory byly částečně nedopečené. Syn je tedy snědl... A krátce na to se pozvracel. Byla v tom i viróza... Chleba byl prý na tom to nejlepší. Zbytek byl aspoň průměrný.

Jinak děsně moderní a zároveň stylový podnik. Dostali jste tenhle přístroj, když zapípal, šli jste si odebrat s tácem krmi. Ale pivo...

Pivo bylo samo o sobě vynikající. Opravdu. 0,4 l za 65,- Kč. Dobře, beru. Řemeslné pivo zkrátka. Takže pivo bylo jako křen, ale ta výčepní byla nějaká divná.

Tak polopaticky. Nic proti Ukrajincům. Nic proti slečnám. Ale aspoň jí někdo mohl říci, jak se čepeuje pivo! Slečna pustila proud piva svisle kolmo do středu teplé suché sklenice z maximální možné výšky! Co se asi tak mohlo stát?

Já teda nejsem expert na pivo. Táta si ale na konci života dělal radost a mimo jiné si s kamarádem v Praze na Starém Městě otevřel výčep. Občas jsem mu tam vypomáhal. Vím, co to je hladinka, mlíko, nebo šnyt a umít to i natočit. I když jsem většinou jen roznášel... Vím, co to je špatně nastavená pípa.

Slečna dělala, co uměla. Ale ona nic neuměla, protože jí nikdo nic nenaučil. Výsledkem byla pěna a nic než pěna. Kterou slečna "shrabovala" nožem na dorty někam do výlevky a točila do sklenice opakovaně další pěnu. Dokud neusoudila, že už je toho ve sklenici dost. Půllitr pak otřela mokrým hadrem.

Nechci Chabrybárnu zatratit. Slečna tam možná byla první den. Třeba šla jen náhodou okolo a zaskočila... Nevím. Ale já už tam nepůjdu.0
0
0.000
33 comments
avatar
(Edited)

To mě dost překvapuje, minipivovary si většinou docela hlídají, komu dodávají a jak se dotyčný o pivo stará. Jinak zrovna Kohouti jsou nadprůměrně drazí mezi malými pivovary. Nebo mi tak alespoň připadají. Ale občas se tam zastavím, v centru je těch řemeslných pivovarů málo, jen tak patnáct, tak si člověk nemůže moc vybírat :)

Jinak ta Chabrybárna mi to přijde jako fajn koncept, jen se to teda musí dělat pořádně. Ale mořské plody jsou mořské plody ;) sladkovodní ryby mi tak nejedou.

Edit: A asi jste měli fakt z pekla smůlu, protože mít ze 600+ recenzí 4,8 hvězdiček není nic jednoduchého.

0
0
0.000
avatar

Já je nezatracuju. Jen píšu svoji osobní zkušenost. Někdo může mít zkušenost úplně odlišnou. Třeba se tohle stane jednou za deset let...

0
0
0.000
avatar

Tak mě napadá, že vlastně nevím, kam bych v Praze poslal někoho na zaručeně dobrou rybu :/

0
0
0.000
avatar

Na letiště a nejbližší spoj kamkoliv do jižní Evropy :)

0
0
0.000
avatar

No jo, ale když chceš jenom na večeři, to aby sis pak vzal home office, než ti to poletí zpátky :))

Mimochodem, taková Skandinávie v tomhle směru taky není k zahození. A ryby tam jsou často levnější než zelenina :)

0
0
0.000
avatar

To je fakt. My jsme holt víc přes ty tropy a subtropy :) Ale co si pamatuju, tak ani mainský humr u hranic USA s Kanadou nebyl vůbec špatný. Mořské plody jsou skvělé všude, když je můžeš konzumovat přímo u zdroje :)

0
0
0.000
avatar

Obecně je jídlo a pití nejlepší, když ho můžeš konzumovat u zdroje :)

0
0
0.000
avatar

A tak je to správně, ne? Nenecháš si sežrat příbuzné...

0
0
0.000
avatar

Chápu, že @godfish´ovi se do kanibalismu moc nechce, ale dávám mu za pravdu. Když jím něco z vody, tak prakticky výhradně z té slané. Ale samozřejmě ne v ČR, tady by se člověk třeba za tohle nedoplatil:

IMG_20221226_140816.jpg

V Tanzanii nás jedna porce vyšla, tuším, na dvě stovky a to ještě v té "nejluxusnější" restauraci ve městě. Čerstvé krevetové tacos v Mexiku za dvacku a mohl bych pokračovat. Ach jo, škoda mluvit...

Zbytkový TipU. Vím, že tobě nevadí...

@tipu curate

0
0
0.000
avatar

Náhodou... V The Italiens na Smíchově jsem si dal krevety asi za pět stovek. (Chtěl jsem to jednou vyzkoušet. Nechutnaly mi.) Tipák tentokrát neprošel, ale i tak děkuju

0
0
0.000
avatar

Tak jim dej ještě jednu šanci někde u moře, myslím že to bude úplně jiná káva ;) Nejlepší je objednat nějaký talíř s výběrem všech možných potvor. Sníš, co ti bude chutnat, a na zbytku si třeba pochutná tvůj doprovod :)

0
0
0.000
avatar

Ty jo... Myslíš, že se do Čech ještě za našich životů vrátí moře?

0
0
0.000
avatar

To ne. Ale myslím, že vzít syna párkrát k moři není úplně špatný nápad.

0
0
0.000
avatar

Nápad to špatný není. Ale já už cestovat do zahraničí nebudu. Bude muset sám. Já viděl poprvé moře, když mi bylo 38. On to dá třeba dřív.

0
0
0.000
avatar

Neměl jsi ještě nedávno v plánu ho vzít na okružní cestu po Itálii?

0
0
0.000
avatar

Za pět stovek se dalo v Mexiku pořídit jídlo na dva týdny. Tenkrát. Dnes už to bude asi o něco méně.

Tipáka zkusím znovu...

0
0
0.000
avatar

Díky, tentokrát to prošlo. I u nás se dá nakupovat relativně levně. Byly by Ti zase užitečné nějaké ecency body? Na moje články většinou neprocházejí.

0
0
0.000
avatar

Pokud je sám neudáš, tak klidně něco pošli. Dík.

0
0
0.000
avatar

No, i ve Středomoří není seafood úplně levný, ale alespoň jíš opravdu čerstvé :)

0
0
0.000
avatar

!PGM

0
0
0.000
avatar

Sent 0.1 PGM - 0.1 LVL- 1 STARBITS - 0.05 DEC - 1 SBT - 0.1 THG - 0.000001 SQM - 0.1 BUDS - 0.01 WOO - 0.005 SCRAP tokens

remaining commands 4

BUY AND STAKE THE PGM TO SEND A LOT OF TOKENS!

The tokens that the command sends are: 0.1 PGM-0.1 LVL-0.1 THGAMING-0.05 DEC-15 SBT-1 STARBITS-[0.00000001 BTC (SWAP.BTC) only if you have 2500 PGM in stake or more ]

5000 PGM IN STAKE = 2x rewards!

image.png
Discord image.png

Support the curation account @ pgm-curator with a delegation 10 HP - 50 HP - 100 HP - 500 HP - 1000 HP

Get potential votes from @ pgm-curator by paying in PGM, here is a guide

I'm a bot, if you want a hand ask @ zottone444


0
0
0.000
avatar

Tak tohle mě docela překvapilo. Chabry nejsou zrovna levnej kraj a myslel jsem, že uvařit brambory dokáže každý dement - i nekuchař. Prostě dloubnu a vím, jestli jsou nebo ne.

Jinak přesně takhle nám točil Budvary jeden dědula kousek od Jindřichova Hradce. A když jsme se ho zeptali po druhým kousku co s tím pivem dělá, tak začal vyprávět báchorky, jak když se to pivo rozbije o dno, tak líp chutná a míň leze do hlavy. Hlavně to trvá žejo, takže jsme ho vyhnali od pípi a ukázali mu, jak si to představujeme. A týpek na to: nojo, Pražáci... to jste měli říct hned, že to chcete "na turbo" 😅

0
0
0.000
avatar

Pivo není jen nápoj. Pivo je zdrojem historek.

0
0
0.000
avatar

"Rozbíjení piva o dno" pobavilo :D Pražákům se fakt jeden nezavděčí :D

0
0
0.000
avatar

Z ryb mi "jede" akorát tak uzená makrela jednou za rok a už to taky není to, co to bývalo.

A ty Dva kohouty si napíšu do tajného seznamu míst, která navštívit v Praze, až se tam zase někdy vypravím :-)

0
0
0.000
avatar

Já ryby můžu. I když třeba kapra jen jednou do roka.

0
0
0.000