Unboxing

avatar


Táta je nemocný. Různě heká, syká, vzdychá a koulí očima. Když se hýbe a i když se nehýbe.

A máma měla mezi svátky na pár dnů naplánovanou dovolenou. S kamarádkou do Harrachova. Už ji chtěla zrušit. Tu dovolenou.

Nabídl jsem se, že se o tátu postarám. Že budu vařit, strkat věci do myčky a do pračky a zase ven, že budu nakupovat, uklízet... Když máma odjede, je totiž doma větší klid. Nikdo mi pořád neříká, co mám zrovna dělat. Já přeci vím, co musím. Ale chci si rozhodovat sám, kdy a co. No, někdy taky zapomenu...

A tak se také stalo. Máma se už vrátila. (Dovezla mně oplatky a tátovi pivo.) Táta se mě ptal, co bych za péči o něj a o domácnost chtěl. A já si teda řekl...

Napadlo mě, že bych dal jako soutěž, kdo uhodne... Ale bylo by to moc jednoduché. Tak to napíšu přímo. Řekl jsem si o LEGO SET 10305, Hrad Lvího rytíře.

Myslel jsem si, že mi ho táta nekoupí. Přeci jenom, on je krvavě drahý. Ten set. Bez dvou stovek 10.000,- Vánoce daleko, narozeniny a první svátek taky... (Mám dvě křestní jména.)

Ale táta občas dělá zvláštní věci. Přišel jsem takhle minulý čtvrtek domů z kroužku, z Laser Games, a v předsíni ležela tahle krabice. Nafotili jsme ji. Krtek je na ní jen tak, kvůli dojmu, a moje ruka, aby bylo vidět, že ta krabice není malá.

Myslím, že táta má u mámy nějaký problém... Ale to je jeho problém, ne můj.

Celkem 4.514 dílků (a pár desítek náhradních). Stavět od 18 let, ale to dávám... Složení mi trvalo něco přes 15 hodin čistého času. Od čtvrtka do soboty. Ze začátku jsem skládal, jak jsem nejrychleji mohl. Na konci už jsem si to užíval.

Na tomhle setu je spousta mechanických vychytávek, hodně pohyblivých částí a vtipně použitých dílků. Jsou tam tak chytrá řešení, že se teď tomuhle setu budu v pár následujících postech věnovat. A pokud jste taky trochu hračičkové, nudit se nebudete.

U LEGa jsou návody. Mají 285 stránek. Je tam i dost anglického textu o dějinách LEGa a o jeho návrhářích, o předešlých stavebnicích. Naštěstí umím anglicky líp než táta. Dozvěděl jsem se zajímavé věci.

Tohle je vrchní strana krabice. Zobrazených je 21 figurek. Ale ve skutečnosti je tam ještě jedna navíc...

A jak tak píšu, nezdůraznil jsem, že je to LEGO opravdu krásné a že jsem se při jeho stavbě cítil opravdu šťastný.

Mám ale taky problém. Můj pokoj není nafukovací. Tohle se ještě vejde. Ale pak už moc nového LEGa ne. A nemám jenom LEGO. Taky třeba minerály...

Budu si muset vydělat na vlastní bydlení. Takový vlastní zámeček, jen pár křídel a pár desítek větších místností s vitrínami...

A hned mám pro co žít.0
0
0.000
9 comments
avatar

Vymýšlení nových skládaček pro Lego, to musí být práce snů, co? ;)

0
0
0.000
avatar

Pokud vím, tak se tím živí jenom jeden člověk z Čech. Nedávno někde na Chodově podepisovl svoji stavebnici.

0
0
0.000
avatar

Táta musí mamince vysvětlit, že taková stavebnice, když ji budeš opatrovat, je slušná investice ;)
Moji synovci nedávno vyhandlovali ve škole nějaké LEGO figurky a přebytek jim jejich táta hodil na bazoš... Inu, co ti budu povídat. Na vlastní zámek ještě nemají, ale tak jedno okno by si koupili ;)

0
0
0.000
avatar

Já si to taky myslím... Ale s mámou se o něčem nedá vůbec mluvit.

0
0
0.000
avatar

Ale s mámou se o něčem nedá vůbec mluvit.

Já ti rozumím. Ale buď v klidu. Tohle se bude časem hooodně měnit ;)

0
0
0.000