Počítám dobře?

avatar

20211228_163655.jpg
Machine translation. The article is about collecting LEGO figures as an investment. I'm 10. I can't speak English well yet. I will write articles and make money investing in LEGO. The price of the figures will increase over time and I enjoy collecting them.

Krasavec, že jo? Obr. Člen gangu "Synové Garmadona". Minecraft Lego Ninjago. Figurka je to vzácná a opravdu drahá...

Já i táta máme prázdniny. Ale nemůžeme ležet pořád doma. To by nám maminka dělala peklo. Takže vyrážíme. Dnes jsme vyrazili dvakrát. Dopoledne do hrabárny lega a odpoledne do Národního muzea.
20211228_095853.jpg
To Národní muzeum si nechám na jindy. Za tu figurku chtěli 1.660,- Kč. Myslel jsem, že mi ji táta nekoupí, i když jsem se do ní okamžitě zamiloval. Je to opravdu hodně a já dostal víc a drahých dárků pod stromeček.

Ale táta byl dneska v dobré formě. Smlouval. Slevili nám na 1.500,- . Ale byly tam i další krásné figurky a spousta užitečných kostiček. Nakonec jsme tam nechali 2.200,-

Táta říkal, že tam můžeme klidně nechat těch sto dolarů. Protože jsem si je už vydělal na Hive. No jó! Opravdu mi to tam tu částku píše!

A že můžu všechno, co tu vydělám, investovat do lega a do kamenů. Tak to přesně chci!

Pak jsme počítali. Za článek dostanu asi 10 Hive. To je 17 dolarů. Dolar je 22 Kč. (Mám na mobilu kalkulačku.) To je 374 Kč za článek. Já dostanu polovinu, nějací kurátoři dostanou tu druhou. Zbývá 187 Kč. Takže když napíšu 11 článků do měsíce, tak by mi to mohlo vydělat 2.000,- Kč.
To je pro mě opravdu hodně.

Počítám špatně? Kdybych tohle řekl kamarádům ve škole... Táta nechce, abych jim o tom zatím řekl. Ať zkusím napřed vymyslet těch 11 článků, aby to bylo o něčem a nebylo to úplně hloupé.

Tak já to teda zkusím. Tohle je můj 1.článek ze série.0
0
0.000
9 comments
avatar

Počítáš dobře. Akorát tomu chybí zakončení: převést HIVE přes nějakou směnárnu na "běžnou" měnu, kterou berou v obchodě, a tou pak zaplatit. Protože když si vypíšeš 100$, táta ti za ně koupí lego, ale tobě těch 100$ zůstane, tak je to takové účetně nestandardní :D

Ale jinak dobrý. Použiju citát z Cimrmana: Piš, barde, střádej...

0
0
0.000
avatar

Otcovská poznámka. Jak zdanit kryptoměnové příjmy za práci desetiletého kluka? Myslím, že s tím za svou účetní nepůjdu.

0
0
0.000
avatar

jo dej krypto dětem a zapomeň na daně :D

0
0
0.000
avatar
(Edited)

Počítání zisků nech taťkovi, to je jeho parketa. Prostě piš tak, jak se ti chce a o čem se ti chce. Hlavně tě to tady musí bavit. Když se něco láme přes koleno, většinou to stejně nedopadne dobře....

@tipu curate

0
0
0.000