В очікуванні весни

avatar

pexelselinasazonova1927247.jpg

Цьогорічний лютий видався дуже сніжним, з рекордними снігопадами. Це відбулося не лише в Україні, але й на значній частині Європи та Росії. Сніговий покрив був дуже товстий, що спричинило чималі проблеми для інфраструктури населених пунктів, навіть великих міст, що вже казати про маленькі села, які на деякий час виявилися повністю відрізаними від світу. Хоча, годі казати, що ця зима, нехай із запізненням, все ж таки подарувала справжню зимову казку, а то сучасні діти вже почали забувати, що таке сніг 😊.

Проте зимова казка завершилася і розпочався перехідний період до настання казки весняної)). Кінець лютого видався надзвичайно теплим, сонце шкварило так, щоб сніг почав танути, наче масло на гарячій пательні 😆. Проте снігу все ще дуже багато, не зважаючи на декілька днів танення. Ці теплі сонячні дні зародили в мені відчуття весни, якої насправді ще нема.

pexelssimonberger953241.jpg

Але вже так хочеться, щоб вона настала. Хочеться, щоб розквітли перші весняні квіти, які я дуже люблю. Хочеться, щоб зникла снігова каша та болото під ногами. Хочеться гуляти по лісі та слухати спів весняних пташок, які шукають собі місце для гніздування. Спостерігати за першими метеликами, які перезимувавши зиму (даруйте за тавтологію 😆), вибираються зі своїх закапелків та літають на осонні, махаючи своїми тендітними крильцями, ще повільні, сонні, в пошуках поживи. Хочеться почути працьовитий гул бджіл-трудівниць, які вирушили на свої перші після зимового сну пошуки меду і натрапили на розквітлу жовтими котиками вербу, яка в такі моменти нагадує великий вулик. Хочеться випити смачного солодкого березового соку із першого забору, який так вгамовує спрагу.

pexelspixabay158734.jpg

Ці ранні весняні дні так сповненні енергією молодості та нового життя, що, здається, вона витає всюди у повітрі. Звірина народжує нове потомство, пташки в'ють свої гнізда, щоб нанести яєчок та висиджувати пташенят, з-під землі з'являються перші паростки молодої зеленої трави, ну і, врешті-решт, розквітають квіти, щоб радуючи нас своїми соковитими барвами.

Завтра офіційно останній день зими. А поки що уночі у нас випав майже весняний дощ, щоб ще більше пришвидшити танення снігу.))). То ж мої очікування весни стали ще сильнішими 😊. А ви чекаєте на весну?


Фото 1 автора Elina Sazonova з Pexels

Фото 3 автора Simon Berger з Pexels

Фото 30
0
0.000
0 comments