Походження тюльпанів

avatar

pexels-james-wheeler-1487010.jpg

Привіт, друзі! Нарешті в мене з'явилося достатньо часу для написання повноцінної статті для спільноти QUAC 😄. Я недовго думала над тим, про що ж написати, адже вчора було 8 березня (міжнародний жіночий день, свято весни, називайте його як хочете), то ж це підштовхнуло мене до того, що ж саме я хочу вам розповісти.

Але якщо ви думаєте, що темою мого сьогоднішнього поста буде походження цього свята, то ви помиляєтесь)). По перше, воно було вчора, а я не дуже люблю писати про події, які вже відбулися, а по друге, сьогодні не той настрій 😆.

А хочу я розповісти вам, друзі, про квітку, яка є символом цього весняного свята. Звісно, на 8 березня можна дарувати й інші квіти, ті ж троянди наприклад, але саме тюльпан асоціюється зі святом весни, мабуть, через те, що він є весняною квіткою. І якби не несподіване повернення зими, то цілком ймовірно, що перші тюльпанові "списи" вже б пробивали щедро напоєну вологою землю, тягнучись до життєдайного весняного сонечка.

То ж звідки взялись ці квіти? Більшість з вас, мабуть, чули про те, що до нас ця квітка потрапила з Нідерландів і що саме там з'явилися більшість сучасних сортів тюльпанів. Був час, коли попит на нові сорти тюльпанів створив першу в історії фінансову бульбашку, яка, коли луснула, ледь не поховала економіку Нідерландів. Про це повальне захоплення тюльпанами, яке називали тюльпаноманією, я вже колись писали в одному зі своїх постів. А сьогодні я хочу заглибитись ще далі в історію.

pexels-aadil-2147218.jpg

То ж перші згадки про тюльпани з'явилися в 11-12 століттях на Близькому Сході, а саме у Персії. Саме з персидським словом "толібан" (за іншою версією вимови - тюльбенд), яке означає тюрбан - головний убір, на який дуже схожа квітка тюльпана. Потім, у 13 століття, про тюльпан дізнаються в імперії турків-османів, і саме там ця квітка зазнає свого першого розквіту. Про це свідчать численні зображення тюльпанів фресках, посуді та кераміці загалом, рукописах, на предметах побуту та одязі. Тюльпан навіть став символом династії Османів, так само як лілія стала символом королівського дому Франції.

Саме з Османської імперії тюльпани потрапили до Нідерландів. Виявилося, що клімат цієї країни ідеально підходить для цієї красивої квітки, то ж там вона отримала другий розквіт і там з'явилися сотні нових сортів. Але про це ми вже знаємо 😊.

pexels-megapixelstock-62279.jpg

В Україні тюльпани ж були завезені з Низинних земель (саме так перекладається назва "Нідерланди" на початку сімнадцятого століття. Ця екзотична краса була доступна, звісно ж, лише дуже багатим людям. Але, зараз завдяки важкій праці селекціонерів, тюльпани - цілком доступні квіти для кожного. А жінки будуть дуже раді отримати букет красивих тюльпанів, і не лише 8 березня)).


Фото 1 автора James Wheeler з Pexels

Фото 2 автора AaDil з Pexels

Фото 3 автора Megapixelstock з Pexels0
0
0.000
1 comments
avatar

Congratulations @darynka! You have completed the following achievement on the Hive blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You received more than 25000 upvotes.
Your next target is to reach 30000 upvotes.

You can view your badges on your board and compare yourself to others in the Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

0
0
0.000