Чи винне людство в глобальному потеплінні?

avatar

pexelsclaytonleite6615214.jpg

Сьогодні надибала на просторах інтернету новину про те, що за новими дослідженнями вчених, середньорічна температура на нашій планеті повільно, але неухильно зростає впродовж вже ось як 14 тисяч років (після закінчення льодовикового періоду). До того в наукових колах дотримувалися моделі, яка, хоч включала в себе потепління після відходу льодовиків, але припускала, що пік цього потепління припав на період близько 6000 тисяч років тому, а потім температура знижувалась аж до початку промислової революції (а це 18 століття). Вважалося, що діяльність людини призвела до збільшення викидів парникових газів, що змінило тенденцію.

Нова ж модель не має ніяких піків чи зламів, лише поступове, майже лінійне зростання температури. А неточність у попередній моделі виникла через те, що дані бралися з досліджень черепашок морських молюсків, які росли, в основному, що спотворювало значення середньорічної температури. Насправді ж попередні дослідження показали зниження температури у літні місяці, проте середня температура за рік майже не мінялася.

pexelsjeremybishop2397651.jpg

Що з цього всього слідує? А те, що діяльність людини, можливо, не так уже й впливає на глобальне потепління. Звісно, це не означає, що контроль за промисловими виробництвами не потрібен, вони все ж сильно впливають на нашу екологію, забруднюючи навколишнє середовище, але це все свідчить як мало ми знаємо про минуле нашої планети і як ми вразливі перед природою та зовнішнім світом. Адже, якщо навіть глобальне потепління не залежить від нас, то ж нас врятує, якщо тенденція зміниться і на нас наступатиме новий льодовиковий період? Невже існування людської цивілізації опиниться під загрозою?

Я сподіваюся, що ні, науково-технічний прогрес не стоїть на місці, після півстолітньої паузи ми знову зацікавилися космосом, а Ілон Маск здатен не лише ціну біткойна піднімати одним своїм твітом і запускати автомобілі на орбіту Землі 😉.


Фото 1 автора Clayton Leite з Pexels.

Фото 2 автора Jeremy Bishop з Pexels.0
0
0.000
1 comments
avatar

Думаю, не все так однозначно, як пишуть стосовно цього глобального потеплыння.

0
0
0.000