Pell Mell o plevelení

avatar

Vy, mladší a sítí znalejší, tomu říkáte Reward Pool Rape. Já tomu říkám plevelení. A kdo jsme bez viny, hoďme si kamenem... Všichni víme, o co jde a taky jak na to.

Já sám to nedávno zkusil na Steemitu a Blurtu. Jářku, kdybch měl hlad, funguje to. Ale nemám hlad. Nezáživná práce. A nenese to tolik, abych v tom pokračoval. Okrádat zloděje... Nic proti Blurtu.

Ony některé # na Hive k tomu když ne přímo vybízejí, tak alespoň nabádají. Vezměme si třeba Actifit. To je tak pro @bodie7 , aby tam popisoval, jak trápí svoje tělo s vidinou nesmrtelnosti a věčného mládí... (Žertuju.) Co tam máme asi tak napsat my, co si ráno zapneme aplikaci, strčíme si mobil do kapsy a večer se podívíme, kolik tam máme? V lepším případě fotografii...

Popis všedního dne většiny z nás není úplně napínavý. A myslím, že ani pánové Dickens, Balzac nebo Zola by nedali denně hodnotný a poutavý článek. Alexandre Dumas by za prachy dal i pět článků, ale o velmi kolísavé kvalitě... Havlíček-Borovský, Neruda, Hašek, Poláček, Čapek... Ale nejsme všichni jako oni.

I když mě právě napadlo, že bychom mohli psát své příspěvky na Actifit aspoň ve verších. Žádná vysoká poesie. Asi jako oslovování Děda Vševěda v pohádce o Dlouhém, Širokém a Krátkozrakém... No. To ještě zvážím. Není každý můj okamžitý nápad perlou...

A dostávám se, kam jsem se chtěl dostat. Kdysi jsem propagoval #splinterland-cs . Věřte, nevěřte... Ale můžete si to snadno ověřit. Exitují #splinterlands-ru, #splinterlands-de, #splinterlands-aus ... Je to plevelení? Co je obsahem tamních článků? Popisy bitev, většinou. Je to pro někoho přínosné? Čte to někdo?

Jenomže automatické hlasování. Máme ho nastavené skoro všichni. Prakticky denně dám hlášení Actifitu. Občas i nějaký takovýhle podivný článek. Ale málokdo máme nastaveno, abychom udělili jednomu člověku víc hlasů za den než jeden...

Jo, kdyby to šlo. Nedával bych hlas tagům #actifit, #splinterlands-cs... A kdo ví, jaké tagy si ještě vymyslíme. Ty bych si napřed přečetl. Vůbec to automatické hlasování. Prostě nemůžu dát každému 100%. A občas, když si článek ex-post čtu, chtěl bych dát víc. nebo bych naopak nedal nic. Ale stahovat hlas nechci. Jsou to potíže... Ale smysluplné a docela hezké, když v tom jste za 11.000 hive.
obrazek.png
A na závěr takový přílepek. Jak jsem říkal, že nemá smysl, abych psal o Splinterlands... Cena kryptoměn ve fiatu klesá/padá. Jako už celkem otřískaný kryptoměnář se ze slev samozřejmě raduji a roztáčím faucety...

Ale cena DEC a SPS padá rychleji. Na to musí provozovatel hry reagovat. Může to být náhoda... Hraju za dva účty. Robot teď odehrává víc než @kraki. No a posledních 14 dnů jsem prakticky nedostal z denního kvestu kartu. A teď, poslední tři dny, z obou účtů pokaždé... Náhody mají své limity.

@kraki v Bronze II dostal naposledy 0,08 DEC za vyhraný souboj. Čtvrtý vyhraný v řadě. Já dostávám 0,3 - 0,5 DEC za vítězství v Bronze I. To tedy moc motivující není. Ale dostat denně za kvest kartičku... Hm. Za den 5 DEC. To sice taky není dvakrát motivující, ale lepší to je. Pošteloval počadatel trochu algoritmus?

Uvidím, co dostanu tentokrát. Asi si budu muset (chtít) půjčit karty na příští sezónu, abych se dostal do Silver. Ale chci se zeptat těch, co tam už hrají. Kolik je tam DEC za vyhraný souboj?

No a milí členové naší gildy! Dáme do konce tohohle Brawlu dohromady Store? Zbývá 11 hodin a 1900 DEC. Pokud teda je možno během probíhajícího Brawlu upgadovat tak, aby z něj ještě něco bylo... Taky se přiznám, že opět nevím, jaké jsou tu odměny za vítězství a kolik stojí balíček Gladius. Jestli stojí balíček třeba 1000 meritů a za vítězství je 0,0001 meritu... Nevím.

@cryptoinvestsvk přispěl 5.641 DEC. Já jen 1100 DEC a @kraki 900 DEC. Poněkud se před ním stydím. Vím, je to dobrovolné... Na printscreenu je vidět, že mám 13.147 DEC. Za které dostávám SPS... Půjdete do toho ještě někdo?

No a poslední bod. Nahromadily se mi potions. Je nějaká možnost, abych je někomu poslal? Nebo třeba, aby někdo mě poslal balíček, já mu ho otevřel a poslal z něj zpátky kartičky? Musíme si pomáhat... Asi by to uvítalo víc z nás. Nabyl jsem dojmu, že @zirky ani @zirkonov už kupovat balíčky nebudou...

Dopsal jsem. Hough. Nebo tak něco.

kraki-a.png

Asi má smysl přidat sem seznam výslovně oslovených...
@cryptoinvestsvk @godfish @greenmask9 @ibelin @jedenjenda @kreur @softa @tazi @timehacker @zirkonov @zirky @zeero220
0
0.000
22 comments
avatar

V Silver I dostavam aktualne okolo 2 DEC za vyhru. Zaciatkom sezony to samozrejme byva lepsie, niekedy aj 10 DEC. Myslim ze to ale zavisi aj od aktualneho ratingu, nie len od ligy.
Co sa tyka guild Store, chcel som pockat na vyplatenie odmien z fundraising clanku a prihodit zvysok, aby sme to dokoncili. Z toho clanku by to asi cele nevyslo. To ale potrva este asi 3 dni. Ked to ma byt hotove co najskor, mozem doplatit cely zvysok do dokoncenia z vlastnych DEC uz dnes a potom to s tymi odmenami z fundraising clanku nejak dodatocne vyuctujem.

0
0
0.000
avatar

Necháme se vyjádřit i ostatní. Já mám taky DEC dost... Ale je v tom otázka spravedlnosti. Ví někdo, jak je to s těmi merity a cenami balíčku Gladius? Co budeme stavět, až bude stát The Store? To je asi na @tazi , on je otec zakladatel naší gildy.

0
0
0.000
avatar

Tak som sa ten Store pokúsil dokončiť, ale vraj sa to nedá kým neskončí tento brawl. Skúsim znova zajtra, keď už skončí combat stage.
store.png

0
0
0.000
avatar

Tak od příštího vyzkoušíme, co nám to přinese... Musíme v gildě víc komunikovat.

0
0
0.000
avatar

Store mame postaveny. Gladius case pack stoji 2000 merits, ale netusim kolko sa da dostat za jeden brawl. Aby to ale nebolo take lahke, kupit sa da az ked bude store na lvl 2 :D Merity uz ale budeme dostavat.

0
0
0.000
avatar

Díky. Však mi se ta pravidla metdou pokus-omyl naučíme.

0
0
0.000
avatar

Jo actifit by byl pro mě a paradoxně ho v podstatě nevyužiju, poněvadž jsem vlastník Garminů a ne Fitbitu. A mít mobil v kapse při sprintech nejde a při žonglování je tam naprd. Takže jediná možnost se jeví, používat ho ve dnech, kdy běhám :)

PS: Upvote bude zítra :)

0
0
0.000
avatar

U androidu je problém, že apka actifitu bere opravdu jen Fitbit. U Apple je to lepší. Tam apka bere v podstatě všechno, co se dá k Apple přikoupit.

0
0
0.000
avatar

Ach tak. To jsem netušil, díky... ale Apple si kvůli tomu teda pořizovat nebudu :)

0
0
0.000
avatar

Já teď do konce brawlu určitě nepřispěji, mám použitelných stejně jen asi 200 dec, ostatní mám v poolu. Myslím, že ty bys těch svých 11 000 měl taky vrazit do poolu, zdvojnásobí se ti tak počet bodů, ze kterých se počítá drop pro SPS.

0
0
0.000
avatar

Zmobilizoval jsem se... Ten Keychain jsem si udělal. Pro Firefox. Jak se dají vložit DEC do toho poolu?

0
0
0.000
avatar

Prvně musíš vyvést svoje DEC na hive-engine.

Pak se přihlásíš na https://tribaldex.com. Tam si v hornim menu vyberes "pools" nasledne na "add liquidity". Tady si vybereš pool do kterého chceš vlozit prostredky. V tomto pripade je to SWIPE.HIVE:DEC. Vkládají se tam vždy dva tokeny - swap.hive a dec ve stejných hodnotách. (Na DEC v hodnotě 10 dolaru, musíš vložit Hive v hodnotě 10 dolaru). Ten Hive musíš mít taky převedený na Hive-engine.

Proto to pak vlastně zajistí dvounásobný počet bodů na drop SPS - protože jsi tam vlastně vložil dvakrát tolik peněz. Krom toho, že se ti zvýší počet bodů za které ti padá SPS, ti budou na HE přibývat různé další tokeny v minimálním množství, jako odměna za pool.

Kdybys pak chtěl vložené prostředky vyndat, tak to by se mělo dělat přes tlačítko "remove liquidity" - zadáš kolik chceš vybrat procent. Ale to jsem ještě nezkoušel :)

0
0
0.000
avatar

Experimentální částka...
obrazek.png

0
0
0.000
avatar

Super, tak na zitrejsi prepocet uz bys mel mit vice bodu :)

0
0
0.000
avatar

Už na dnešní. Zítra uvidím, co mi to nasype kromě SPS. Pak, když tak, přidám.

0
0
0.000
avatar

No ty odmeny z poolu ve forme jinych tokenu jsou celkem male :)

0
0
0.000
avatar

obrazek.png
Teď je hodnota mé pozice 24,538 USD. Uvidím, kolik bude zítra. Co dostanu za tokeny je tam vidět. Možná, že zítra vloženou částku zmnohonásobím.

0
0
0.000
avatar

To posílání balíků jsem chtěl navrhnout na začátku, ale nakonec šlo o čas tak moc, že jsem si potiony pokupoval. Další už bohužel neplánuju kupovat. Teď už to je nevýhodné.

Myslím, že vývojáři by teď mohli hru pořádně zpropagovat za ty peníze co vydělali. Doprodá se zbytek a pak začnou ceny zase růst. Do té doby nebudu ani spekulovat.

0
0
0.000